Україна і Казахстан спільно вироблятимуть сільгосптехніку — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна і Казахстан спільно вироблятимуть сільгосптехніку

31
Україна і Казахстан домовилися створити спільне підприємство з виробництва сільськогосподарської техніки. Як передають Українські Новини, про це на прес-конференції в Алмати сказав прем'єр-міністр Анатолій Кінах.
"Найближчим часом планується створити українсько-казахське СП, на базі якого будуть реалізовуватися проекти щодо спільного виробництва сільськогосподарської техніки — зернозбиральної і тракторної", — сказав Кінах. Прем'єр повідомив, що СП буде створено на базі Кіровоградського підприємства "ЛАН" — виробника комбайнів "ЛАН".
Також у СП візьме участь Харківський тракторний завод, Херсонський комбайновий завод та інші українські підприємства, що виготовляють комплектуючі й устаткування для АПК. За словами Кінаха, на початку квітня Казахстан відвідала українська делегація на чолі з директором державного департаменту тракторного і сільськогосподарського машинобудування Володимиром Кравчуком, котра підписала відповідні документи про створення СП.
Кінах не уточнив, на яких умовах у СП бере участь казахська сторона. За словами прем'єра, зараз Кабінет Міністрів працює над державною програмою співробітництва України і Казахстану з виробництва сільгосптехніки, що буде узгоджена і затверджена найближчим часом.
"В Україні і Казахстані збігається думка, що обом державам у найближчі роки необхідно поновити тисячі одиниць сільськогосподарської техніки", — сказав Кінах.
"Україна і Казахстан не допустять забезпечення цього відновлення тільки за рахунок масового імпорту, бо це означатиме залежність на багато років від зовнішньої кон'юнктури", — додав він. Нагадаємо, що Кінах з неділі перебуває в Алмати (Казахстан), де бере участь у Євразійському економічному самміті.
Сьогодні ранком Кінах мав зустріч з прем'єр-міністром Казахстану Імангалі Тасмаганбетовим і президентом Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим. Президент Леонід Кучма в середині лютого вимагав від Кабміну заборонити імпорт комбайнів старого зразка. На думку Кучми, тільки в такий спосіб можна стимулювати виробництво українських комбайнів.
У грудні минулого року Кабмін затвердив план з розвитку сільськогосподарського машинобудування в 2002-2005 роках, метою якого є значне збільшення виробництва сільськогосподарської техніки і поліпшення її якості, щоби поновити парк техніки аграріїв.
За даними Мінагрополітики, технічний парк сільськогосподарських підприємств зношений більш ніж на 75% і потребує термінового поновлення.
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас