Адвокати Шкіля: лідер УНА-УНСО в СІЗО перебуває незаконно — Finance.ua

Адвокати Шкіля: лідер УНА-УНСО в СІЗО перебуває незаконно

45
Андрій Шкіль, лідер УНА-УНСО, з 2 квітня 2002 року і дотепер незаконно утримується владою в Лук’янівському СІЗО, стверджує його адвокат Андрій Мамалига.
Як відомо, 31 березня Шкіль був обраний народним депутатом України по одномандатному виборчому округу №121 (м. Городок Львівської обл.) Це зафіксовано окружною виборчою комісією в постанові №25 від 2 квітня 2002 року.
Адвокат у справі Микола Янко пояснив, що, відповідно до офіційного роз'яснення Конституційним Судом частини 3 статті 80 Конституції України від 28 жовтня 1999 року, депутати одержують недоторканність з моменту їхнього обрання і до завершення їхніх депутатських повноважень.
Адвокат Шкіля Олег Матковський додав, що питання про звільнення з-під варти народного депутата Шкіля зволікається під приводом хвороби судді Голосіївського місцевого суду Івана Волика, який веде справу про масові безчинства в Києві 9 березня минулого року. Суддя недужає вже третій тиждень, наголосив Матковський.
Слухання у справі Шкіля буде завтра. Натомість Мамалига наголосив, що звільнення Шкіля не означає автоматичного припинення кримінальної справи, бо Конституція передбачає можливість притягнення депутата до кримінальної відповідальності за узгодженням парламенту. «Тож не виключено, що перше засідання Ради може початися з розгляду запиту генерального прокурора Потебенька у цій справі», — сказав він.
Нагадаємо, що лідер УНА-УНСО Андрій Шкіль із групою соратників утримується в Лук’янівському СІЗО за звинуваченням в організації масових безчинств у Києві 9 березня 2001 року.
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас