Україну запросять на самміт НАТО після виборів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україну запросять на самміт НАТО після виборів

19
Рішення про запрошення України на празький самміт НАТО залежатиме від того, чи демократично буде проведено українські парламентські вибори. Про це повідомив Німецькій хвилі дипломат з польської місії при НАТО. У штаб-квартирі НАТО ще не визначилися, чи слід запрошувати Україну на празький самміт у листопаді, де вирішуватиметься, які нові країни увійдуть до альянсу. Дипломат з місії Польщі при НАТО зазначив, що альянс хоче спочатку побачити, як пройшли вибори в Україні.
Увага звертається на те, наскільки процедура виборів відповідає демократичним нормам, на те, чи були порушення під час голосування. Чиновник наголосив, що важливим чинником буде дотримання свободи слова. За його словами, НАТО цікавлять не стільки результати виборів, скільки їхня атмосфера. Дипломат сказав, що рішення щодо запрошення України на празький самміт буде ухвалено приблизно в середині квітня.
Він також повідомив, що нині в альянсі сподіваються на те, що Україна консультуватиметься з НАТО, якщо захоче підписати нові контракти на поставку зброї до Македонії. Джерело підкреслило, що це обіцяв прем’єр-міністр Анатолій Кінах і повноважний представник України на Балканах, заступник держсекретаря МЗС Ігор Харченко. Дипломат упевнений, що в разі недотримання обіцяного імідж Україні в стінах НАТО буде серйозно зіпсовано.
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас