Консолідація страхового капіталу стає необхідною умовою стратегічного розвитку на страховому ринку


Микола СОЛОДКИЙ

Кількість злиттів і поглинань у страховому секторі ще не набрала великих обертів. І це попри те, що нечисленні приклади об’єднань страхових компаній свідчать про існування значного синергетичного ефекту від таких рішень. Достатньо згадати кілька прикладів.

Так, СК «Універсальна» приєднала до себе АСТ «Терен», СК «Саламандра-Десна» і СК «Карпати» (Ужгород). На початку 2004 року перестрахувальна компанія «Гарант Ре» приєднала «Українську перестрахувальну компанію». І вже за результатами минулого року увійшла до десятки найкращих перестраховиків України, які перестраховують резидентів, а у сфері перестрахування обов’язкових видів для резидентів взагалі стала лідером.

Свіжий приклад — Українська інноваційна страхова компанія «Інвестсервіс» (Київ), яка саме завершує приєднання західної регіональної страхової компанії «Галінстрах» (Львів). Нагадаємо, що це вже друге приєднання до УІСК «Інвестсервіс». 2003 року до неї долучилася ще одна львівська страхова компанія «Терен».

За словами голови правління УІСК «Інвестсервіс» Анатолія Соболєва, це стало поштовхом до стрімкого зростання обсягів надходжень страхових платежів — 2004 року вони зросли на 80%. Це значно вище, ніж у середньому для класичних страхових компаній, темпи зростання більшості яких торік не перевищували 50%. «Особливо хочу відзначити відчутне зростання довіри клієнтів до компанії», — говорить Анатолій Соболєв.

Окремо слід зазначити, що подібно до згаданих вище прикладів, УІСК «Інвестсервіс» також вдалося вийти в лідери в окремому сегменті ринку. Розвинена мережа пунктів продажу полісів цивільної відповідальності водіїв «Зелена карта» на південних і західних прикордонних переходах України забезпечила друге місце в Україні за обсягами продажу «Зеленої карти».

За перший квартал поточного року за цим видом УІСК «Інвестсервіс» зібрала 5 млн грн страхових платежів, що становить 11% ринку. Компанія проявляє активність і на внутрішньому українському ринку обов’язкового страхування цивільної відповідальності автовласників. Обсяг зібраних платежів за результатами першого кварталу сягнув 3,5 млн грн, або 2% усіх зібраних платежів на ринку.

Успішно проведене об’єднання компаній не дає спокою керівництву, яке поступово піднімає планку стратегічних цілей розвитку компанії. За словами Анатолія Соболєва, зараз розробляються плани розвитку компанії, що передбачають входження до десятки провідних компаній України через кілька років. Він також повідомив, що для досягнення цієї мети, можливо, буде придбано ще одну страхову компанію на сході або півночі України. Оскільки в цих регіонах мережа наразі менш розвинена, ніж на заході. «Ми аналізуємо роботу багатьох страхових компаній і готові запропонувати умови спільного бізнесу тим із них, які орієнтовані на роздрібний ринок і мають високопрофесійні кадри», — говорить Анатолій Соболєв.

Коментар
Анатолій СОБОЛЄВ, голова правління УІСК «Інвестсервіс»:

— Найближчим часом злиття українських страхових компаній ще не стане масовим явищем. У наступні рік-два, на мій погляд, переважатиме купівля українських страхових компаній іноземними стратегами. Навіть у великих українських страхових компаній бракує вільних грошових коштів для інвестування в дрібні страхові компанії. Рівень капіталізації українського ринку ще доволі низький, щоб понести великі витрати з поглинання. Розвиватимуться й наростатимуть процеси інвестування в окремо взяті страхові компанії з метою збільшення їхньої частки на ринку або захоплення його сегментів. Але об’єднання бізнесу, безперечно, також займе свою нішу в процесах нарощування страхових послуг.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua