Уряд захистив виробників залізної руди. На черзі – виробники легкових автомобілів та мінеральних добрив. — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Уряд захистив виробників залізної руди. На черзі – виробники легкових автомобілів та мінеральних добрив.

25
Уряд обмежив імпорт залізорудної сировини з Російської Федерації до 4,5 мільйони тонн у рік.
Про це проінформував у п'ятницю прем'єр-міністр України Анатолій Кінах на семінарі представників регіональних ЗМІ. Глава уряду відзначив, що таке рішення Кабмін прийняв, взявши до відома, що останнім часом на внутрішньому ринку України досить серйозно збільшилися обсяги імпорту залізорудної сировини з Російської Федерації. З огляду на значну різницю в цінах на енергоносії, національні підприємства, що виробляють аналогічну продукцію, практично не мають змоги конкурувати.
За переконанням прем'єра, обсяг імпортної залізорудної сировини з Росії в розмірі 4,5 мільйони тонн на рік є достатнім, щоб забезпечити сировиною підприємства металургійного комплексу України. Установивши новий обсяг квоти на імпортну залізорудну сировину, уряд у такий спосіб знизив імпорт цієї продукції в порівнянні з 2001 роком на 20%.
Кінах також відзначив, що український уряд буде і надалі стежити за ситуацією на зовнішньому ринку, щоб вона не створювала тих чи інших нерівних умов конкуренції для національної продукції, і при необхідності буде ще більш жорстко підходити до цього питання. Прем'єр повідомив, що український уряд нині також серйозний розглядає ситуацію щодо імпорту легкових автомобілів і мінеральних добрив з Російської Федерації.
Він підкреслив, що все це український уряд "робить прозоро з попередженням російського уряду". Росіяни, за його словами, "працюють адекватно", обмежуючи імпорт у Росію трубної продукції українських виробників, а також практично закрили свій ринок цукру. За словами Кінаха, для того, щоб усі питання захисту внутрішнього ринку зважувалися цивілізовано, у національних інтересах України і Росії, заплановано підписати нову двосторонню україно-російська угода про вільну торгівлю.
За матеріалами:
УСПП
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас