НБУ: на вартість банківських кредитів негативно впливають "погані" активи — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ: на вартість банківських кредитів негативно впливають "погані" активи

20
Вартість кредитних ресурсів в Україні залишається досить високою, незважаючи на зниженні облікової ставки і норм обов'язкового резервування, бо раніше банки накопичили «чимало поганих активів», заявив журналістам перший заступник голови НБУ Анатолій Шаповалов.
Як передає ForUm, за його словами, під ці активи банки були змушені сформувати резерви обсягом 3 млрд.грн. «Якщо хтось не платить (за кредити), то це доводиться перекладати на нові кредити», - сказав він.
Натомість Шаповалов наголосив на збереженні тенденції зниження відсоткової ставки за кредити. Якщо в січні 2000 року вона становила в середньому 62,7% по кредитах у національній валюті, то на початку січня 2002 року - близько 31%, а в січні-лютому поточного року знизилася ще на 2 відсоткових пункти.
Перший заступник голови НБУ нагадав, що останнє зниження норм резервування з 1 березня вивільнить ще близько 300 млн.грн., а банки зможуть їх скерувати для фінансування економіки за нижчими ставками.
Як відомо, НБУ з 1 березня знизив окремі нормативи формування банками обов'язкових резервів до 2-6% залежно від виду залучених коштів із діючих 6-10%. Перед цим НБУ знижував резервні вимоги до комерційних банків 10 грудня: до 6-14% замість діючих раніше 9-15%.
Крім того, Нацбанк із 10 березня знизив облікову ставку з 12,5% річних до 11,5% річних. Прем'єр-міністр Анатолій Кінах постійно критикує банківську систему за високі ставки кредитів, що гальмують ріст економіки.
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас