Україна буде домагатися від США скасування мита на імпорт металопродукції — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна буде домагатися від США скасування мита на імпорт металопродукції

45
Україна має намір домагатися від США скасування мита на імпорт металопродукції, введеного минулого тижня. Про це заявив журналістам керівник прес-служби Міністерства закордонних справ Сергій Бороденков.
"Україна має намір ставити питання про скасування мита на імпорт стали", - сказав Бороденков. Він уточнив, що українські влади хочуть обговорити це питання з представником торгової місії США в Україні, а також у рамках Комітету зі сталі, засідання якого відбудеться наприкінці цього тижня в Парижі. Разом з тим, Бороденков відзначив, що Україні буде важко домогтися скасування мита у зв'язку з тим, що вона ще не є членом Всесвітньої торгової організації. Він додав, що під час переговорів з американським урядом Україна буде керуватися договором про торгове співробітництво між Україною і США, підписаним у 1992 році.
На минулому тижні Президент США Джордж Буш прийняв рішення про введення мита на імпорт стали з більшості країн, у тому числі з України, у розмірі від 8 до 30%. У грудні Україна не підтримала звертання США до країн-виробників стали скоротити виробничі потужності на 10% у зв'язку зі світовим надвиробництвом сталі і великих збитків американських металургів. За даними Міністерства економіки, металургійний ринок США був і раніше практично закритий для України після того, як Америка в 2001 році ввела 80-90% мита на постачання металопродукції з країн СНД. За даними Держкомстату, у січні-жовтні 2001 року Україна скоротила експорт металопродукції на 0,2% у порівнянні із січнем-жовтнем 2000 року до 4 209 млн. доларів.
За матеріалами:
УСПП
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас