У січні Україна продала в сім разів більше зерна, ніж торік — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У січні Україна продала в сім разів більше зерна, ніж торік

14
Порівняно із січнем 2001 року обсяги експорту зернових цьогоріч виросли більш ніж у сім разів, що пояснюється різким збільшенням внутрішньої пропозиції зерна після гарного врожаю 2001 р. і низькими внутрішніми цінами, повідомляє Україна.Ru з посиланням на компанію "ПроАгро".
Обсяги експорту пшениці зросли в 250 разів, експорт ячменю збільшився в 3,5 рази, вівса - 3,6 рази, жита - у 5,5 разів. У січні Україна відвантажила на експорт майже 950 тис. т зернових і борошна. Зниження обсягів експорту, у порівнянні з рекордним груднем 2001 року, зумовлено, як пояснили в "ПроАгро" сезонним скороченням внутрішньої пропозиції зернових в Україні, а також ослабленим попитом з боку світового ринку. Частково падіння попиту на український ячмінь і кукурудзу з боку близькосхідних покупців було компенсовано ростом попиту на українську фуражну пшеницю з боку країн ЄС. Зниження обсягів відвантажень зерна супроводжувалося повільним ростом експортних цін.
Географія експорту зернових з України в січні 2002 р. прийняла більш чіткі напрямки, а саме - ЄС (насамперед, Іспанія й Італія), Близький Схід (Саудівська Аравія, Арабські Емірати, Ізраїль), Північна Африка (Алжир, Марокко, Лівія) і Південна Корея. На частку цих дев'яти держав припало понад 40% всіх обсягів відвантажень, тоді як решту обсягів поділили між собою інші 24 держави, що брали участь в експорті зерна з України в січні.
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас