46
США обмежили імпорт української сталі
Під тиском американського "сталевого лобі" президент США Джордж Буш оголосив про підвищення тарифів на імпорт 10 видів сталі і виробів з неї до США зі Східної Європи, Німеччини, Франції, Японії, Бразилії, Південної Кореї. На його думку, цей крок допоможе сталеливарній промисловості США.
У письмовій заяві Буша, розповсюдженій 5 березня прес-службою Білого дому, зазначено, що тарифи від 8% до 20% набувають чинності 20 березня терміном на 3 роки. При цьому в разі потреби вони можуть бути додатково скореговані президентом США, повідомляє РІА "Новости".
Рішенням глави Білого дому передбачається, зокрема, що стосовно імпорту сталевих слябів запроваджується квота в розмірі 5,4 млн. тонн, вище якої до будь-яких наступних закупівель буде застосований обмежувальний тариф у розмірі 30%.
Аналогічний тариф у розмірі 30% поширюється на холоднокатаний сталевий лист, гарячекатану і холоднокатану балку. Тариф на балки і прути з нержавіючої сталі, а також зварені труби становитиме 15%. На дріт з нержавіючої сталі — 8%. Тариф на сталеві вироби, що застосовуються в автомобільній промисловості, — 13%.
Буш вважає, що постійно зростаючий імпорт сталі заподіяв серйозних збитків американській сталеливарній промисловості
Зазначені заходи не поширюються на Ізраїль, Канаду, Мексику, Йорданію, а також на низку інших, головним чином країн світу, що розвиваються, заявив міністр торгівлі США Дон Еванс. У прямому ефірі телекомпанії CNN він повідомив, що нові тарифи стосуються тільки тих країн, продукція яких субсидіюється й у відношенні яких США хочуть мати "рівні умови гри" на ринку для американської сталеливарної промисловості.
Міністр торгівлі Євросоюзу повідомив, що ЄС подає скаргу до ВТО і вживатиме всіх необхідних заходів для захисту власної металургії.
За оцінками експертів, від підвищення США тарифів на імпорт сталевої продукції постраждали насамперед компанії України, Японії, Росії, Китаю, Південної Кореї.
У січні мінторгівлі США дійшло висновку, що імпорт у США залізної руди і напівфабрикатів зі сталі не загрожує нацбезпеці
З огляду на те, що світове виробництво сталі складає 1 млрд. тонн за рік, деякі експерти вважають, що 50-150 млн. тонн із них надлишкові. Оскільки надлишок сталі намагається знайти деяких покупців, ціни на сталь значно скоротилися за останні 2 роки.
За даними Мінпромполітики України, американський ринок займає близько 11% загального обсягу експорту українського металу. Широку номенклатуру продукції (листовий, сортова, чавун) постачають у США більше 10 українських металургійних підприємств.
У 2000 році Україна експортувала в США 1,4 млн. тонн металопрокату, за чотири місяці 2001 року - всього 114 тис. тонн. При цьому частка української продукції в загальному імпорті США металопрокату скоротилася з 4,1% до 1,3%. Водночас частка постачань у США в загальному обсязі українського експорту металопрокату скоротилася з 6,7% до 1,5%.
За матеріалами:
Поділитися новиною