Мороз закликає Кучму в суді довести непричетність до вбивства Гонгадзе — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Мороз закликає Кучму в суді довести непричетність до вбивства Гонгадзе

18
Соціалістична партія України передала по державному телеканалу УТ-1 записи, зроблені колишнім охоронцем Президента Леоніда Кучми Миколою Мельниченком, котрі звинувачують Кучму в причетності до загибелі журналіста Георгія Гонгазде.
Партія транслювала записи протягом 15 хвилин, відведених їй для агітації на виборах нової Верховної Ради. СоцПУ продемонструвала нечіткі записи голосів, схожих на голоси Кучми, глави його Адміністрації Володимира Литвина, екс-міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка й екс-голови Служби безпеки України Леоніда Деркача, які обговорювали розправу над убитим у 2000 році Гонгадзе.
Голоси під час трансляції супроводжувалися титрами і кадрами з зображенням Кучми, Литвина, Деркача і Кравченка. Демонстрацію записів СоцПУ переривала фрагментами заяв Кучми і Литвина про їхню фальсифікації.
Как передають Українські Новини, на тлі демонстрації записів лідер СоцПУ Олександр Мороз сказав, що хотів би зустрітися з Кучмою в судовому розгляді цього злочину. "Йдеться про те, щоб, використовуючи судовий розгляд, установити істину. Можливо, для Президента, Литвина й інших фігурантів цієї справи це був би останній шанс для того, щоби відповісти і довести свою правоту", — сказав Мороз.
Мельниченко, який також виступив на УТ-1, сказав, що американська компанія "Bek Tek", уже визнала справжність частини записів. Мельниченко вимагав покарання високих посадовців у зафіксованих ним злочинах.
"Зараз виникає питання: хто і коли мусить нести відповідальність за смерть журналіста, за розкрадання грошей, за хабарі, за фальсифікацію президентських виборів і квітневого референдуму?", — сказав Мельниченко. "На всі ці питання є відповіді в матеріалах, що я задокументував у кабінеті Леоніда Кучми", — додав він.
Мороз сказав, що зафіксовані в записах злочини мають бути розглянуті в українському або міжнародному суді. "Після того, що ви побачили, дайте самі собі відповідь на запитання: цій владі ваші проблеми потрібні?", — звернувся до телеглядачів на закінчення передачі Мороз.
"Ні, у них є свої проблеми, якими, в Україні або за її межами, займеться суд. Це станеться обов'язково", — додав він. Прес-служба СоцПУ повідомила, що партія має намір заперечити відмовлення Центральної виборчої комісії зареєструвати Мельниченка кандидатом у депутати нової Ради від партії у Європейському суді з прав людини. Як відомо, плівки Мельниченка, який дістав політичний притулок у США, були вперше оприлюднені наприкінці 2000 року.
Це викликало найбільшу політичну кризу в історії України, що супроводжувалася масовими виступами опозиції. На початку минулого року Міжнародний інститут преси не зміг підтвердити або спростувати дійсність записів Мельниченка. Кучма визнав факт прослуховування, але стверджує, що плівки фальсифіковані.
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас