Путін гарантує повернення внесків населення


Російський президент Володимир Путін підписав закон, що гарантує повернення внесків населення. Чинність закону поширюється не тільки на майбутніх банкротів, а й на банки, що збанкрутували нещодавно.

Після того як минулого місяця вкладники, налякані банкрутством кількох фінзакладів, заходилися активно забирати гроші з банків, депутати Держдуми ухвалили закон з довгою назвою — «Про виплати Банку Росії по внесках фізичних осіб у визнаних банкрутами банках, що не беруть участі в системі страхування внесків фізичних осіб у банках РФ». Згідно із законом, держава обіцяє повернути гроші вкладникам таких банків. Щоправда, при цьому повертатиметься не весь внесок, а тільки його частина, не більше 100 тис. рублів (близько $3 тис.). Як випливає з назви закону, Центральний банк гарантуватиме зазначену частину депозиту клієнтам кредитних організацій, що не беруть участі в системі обов’язкового страхування. Сам факт внесення і розгляду закону допоміг збити хвилю пристрастей вкладників. Водночас експерти мають сумніви щодо необхідності запроваджувати гарантії Центробанку саме тепер. По-перше, держава спізнилася з прийняттям закону. Паніки серед вкладників вже не спостерігається: розмови про «чорні банківські списки» вгамувалися. Крім того, новий закон дискредитує ідею системи страхування внесків, а саме: відкриття клієнтом депозиту в банку, що пройшов центробанківську перевірку.

Таким чином, у російських банківських установ зникає необхідність звітувати перед монетарною владою. Не здатний закон і повернути довіру вкладників до банківської системи, що похитнулася внаслідок кризи. За словами заступника голови правління Сбербанку Євгена Корольова, притік коштів населення в найнадійнішому російському банку за липень становив всього 8,4 млрд рублів, що втричі менше показника за липень 2003 року. Що вже казати про інші банки, які втратили через кризу, за оцінкою фахівців, до 10% внесків. За словами провідного експерта фонду економічних досліджень «Центр розвитку» Дмитра Лепетікова, навчені гірким досвідом люди в кращому разі дрібнитимуть внески, розкладаючи по 100 тис. рублів по кількох банках.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua