Найбільший витік даних із Credit Suisse — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Найбільший витік даних із Credit Suisse

2268
У найбільшому швейцарському банку Credit Suisse відбувся наймасштабніший витік клієнтських даних в історії. Йдеться про 18 000 рахунків, відкритих з 1940-х по 2010-ті роки, на яких зберігаються понад $100 млрд.
У числі тих, кого обслуговував банк, високопоставлені політики та їхні родичі. Серед клієнтів банку числяться сім’я нинішнього президента Казахстану Касим-Жомарта Токаєва, сім’я колишнього казахстанського лідера Нурсултана Назарбаєва, а також український бізнесмен і колишній глава Служби безпеки України Валерій Хорошковський.
Центр з дослідження корупції та організованої злочинності (OOCRP) спільно з 46 ЗМІ з 39 країн опублікував першу частину розслідування про клієнтів найбільшого швейцарського банку Credit Suisse, серед яких є і українці, пише babel.ua.
Журналісти отримали дані про 18 тисяч рахунків, на яких зберігаються активи на суму понад $100 мільярдів. Архів з інформацією отримала німецька газета Süddeutsche Zeitung, яка поділилася ним з OCCRP і 46 ЗМІ-партнерами у всьому світі. В Україні дані отримали «Слідство.Інфо».
За словами розслідувачів, дані свідчать про те, що один з найбільших банків Європи роками закривав очі на підозрілі рахунки, які відкрили для корупційних схем політики і чиновники з України, Єгипту, Таїланду та інших країн, представники кримінального світу, пов’язані з наркобізнесом особи, а також сім’ї президентів Казахстану, Азербайджану та інші.
В цілому в даних Credit Suisse вказані 2,5 тисячі українців, але не всі рахунки говорять про корупцію і схеми.
Щодо вихідців з України, у витоку знайшлися рахунки олігархів Ігоря Коломойського і Рината Ахметова, бізнесмена Павла Фукса, екс-глави фіскальної служби Романа Насірова, колишнього прем’єр-міністра Павла Лазаренка і сім’ї Ігоря Гута, який використовував рахунок у Credit Suisse в схемі, через яку збанкрутувала агропромислова компаніа «Мрія Агрохолдинг».
Суд відпустив на свободу екс-керівника агрохолдингу «Мрія», якого шукали понад три роки. Поліція не побачила підстав для арешту.
Рахунки Ахметова пов’язані з топ-менеджерами керуючої компанії його бізнес-групи SCM. Адвокати SCM заявили, що вони безпосередньо пов’язані з бізнесом, і пояснили, що SCM «проганяє» через всі свої рахунки в різних банках понад $100 мільйонів, тому наявність рахунків у Credit Suisse не дивує.
У Коломойського був іменний рахунок на понад 27 мільйонів швейцарських франків і рахунок на імена його матері, дружини і дочки (баланс більше 3 мільярдів франків в 2007 році). Коломойський пояснив їх продажем акцій компанії Evraz, але сказав, що гроші були на рахунку іншого банку, який потім купив Credit Suisse. Він зазначив, що в підсумку ці гроші перевели в кіпрську філію ПриватБанку.
Фукс, згідно з документами, став клієнтом Credit Suisse в 2014 році, на його рахунку в 2015 році було 17 мільйонів франків. Походження грошей Фукс журналістам не пояснив – він не відповів на запит.
Ще в Suisse Secrets є рахунок бізнесмена Ореста Фірманюка, який потрапив під санкції РНБО як один з 10 найбільших контрабандистів країни. У банку він мав рахунок з 2008 року, а в 2015 році на ньому було понад 60 тисяч франків. Журналістам Фірманюк заявив, що у нього таких грошей не було.
Насіров, якого звинувачували в заподіянні збитків Україні на 2 мільярди гривень, мав у Credit Suisse рахунок на 699 тисяч франків. Ці гроші у нього з’явилися за кілька місяців в 2010 році. У той час він працював у компанії Renaissance Capital.
У Лазаренка станом на 2003 рік було два рахунки в банку. На них було понад 7 мільйонів франків. Адвокати Лазаренка підтвердили їх справжність, але сказали, що вони заморожені. Світовий банк в 2007 році включив Лазаренка до десятки найбільш корумпованих лідерів світу.
За матеріалами:
euronews
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас