610
День фінансів: легалізація криптовалют, угода про «відкрите небо» з ЄС, умови користування єСмартфонами
Четвер, 17 лютого. Що передбачає закон про віртуальні активи і авіаційний безвіз для України.
Рада легалізувала віртуальні активи. Верховна Рада підтримала зміни Президента України до Закону «Про віртуальні активи». Закон запустить легальний ринок віртуальних активів в Україні. Зокрема, за НБУ закріплюється контроль за обігом криптоактивів, забезпечених валютними цінностями. Нагляд за іншими віртуальними активами, зокрема, забезпеченими цінними паперами або деривативними фінансовими інструментами, доручено НКЦПФР.
Порядок введення карантину в Україні. Також Рада в першому читанні прийняла законопроєкт про врегулювання питання про запровадження карантину. Документ пропонує визначити перелік обмежувальних заходів, які можуть тимчасово застосовуватися в період встановлення карантину.
Угода про «відкрите небо» з ЄС. Депутати сьогодні проголосували за ратифікацію угоди про спільний авіапростір з Європейським Союзом. Угода має на меті зрівняти в деяких правах українські та європейські авіакомпанії, зняти монополію на окремі маршрути, встановлену двосторонніми договорами, полегшити відкриття нових маршрутів між українськими та європейськими містами, і як наслідок — має зменшити ціни на квитки.
Розраховувати аліменти будуть по-новому. В Україні змінили порядок обліку доходів, за якими визначається розмір аліментів на дітей. Відповідну постанову ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів. У ній йдеться про удосконалення механізму утримання аліментів з осіб, які працюють і отримують заробіток за кордоном, а також з одержувачів пенсії.
«єСмартфони» для людей, старших за 60 років. Раніше Президент України Володимир Зеленський заявив, що вакциновані українці віком від 60 років отримають безкоштовний смартфон з пільговим тарифом. Зараз у Мінцифри пояснили, що «єСмартфони» прив’яжуть до конкретних абонентів, які беруть участь у державній програмі. Сім-картка буде прив’язана, наприклад, до IMEI телефону і зареєстрована на паспорт. А номер стане відразу фінансовим номером, прив’язаним до паспорта для мінімізації шахрайства.
Чи задоволені зарплатою українці. Як показало дослідження порталу grc.ua, задоволені своєю роботою майже половина наших співгромадян, а саме 48%. На противагу цьому задоволеність власним прибутком українців виявилася критично низькою. 69% опитаних зазначили, що їх не влаштовує рівень заробітної плати. Задоволеними своєю зарплатою виявилося трохи більше, ніж чверть українців (всього 27% респондентів).
- Водночас 54% опитаних Work.ua українців не мають заощаджень. Найпоширеніша причина, з якої українці не роблять заощадження — недостатній рівень доходів. Ті, хто відкладають, здебільшого роблять це «про всяк випадок», 18% відкладають на нерухомість, тільки 5% опитаних відкладають гроші на пенсію.
До речі, в новому відео на нашому YouTube каналі фінансовий експерт Олексій Козирєв розповідає, коли краще купувати долари і ОВДП. Також традиційно дає прогноз курсу валют на тиждень:
Користь здорового способу життя відома всім. Але, незважаючи на це, перехід до нього зазвичай дається непросто. Одним важко відмовитися від шкідливих звичок, другим не вистачає часу, а хтось думає, що вести здоровий спосіб життя не по кишені. Тому Finance.ua вирішив порахувати, скільки приблизно коштує вести здоровий спосіб життя в Україні протягом місяця:
Здоровий спосіб життя — скільки потрібно грошей
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною