Банки торік наростили кредитування та операції з ОВДП — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Банки торік наростили кредитування та операції з ОВДП

Кредит&Депозит
357
У ІV кварталі 2021 року банківський сектор надалі нарощував активи завдяки кредитуванню та операціям з державними цінними паперами.
Про це йдеться в лютневому огляді банківського сектору, опублікованому Національним банком.
Темпи корпоративного гривневого кредитування наприкінці року сповільнилися, проте були найвищими за десятиліття в річному обчисленні.
Іпотечні кредити зростали майже вдвічі швидше, ніж споживчі. Вищі темпи зростання гривневих депозитів порівняно з валютними зумовили подальшу дедоларизацію вкладів.
Активне нарощення операцій та низькі депозитні ставки забезпечили банкам рекордний прибуток у 2021 році.
Висока рентабельність банківського сектору дає змогу банкам сформувати заплановані буфери капіталу.
Активи банків зросли завдяки пожвавленню кредитування та вкладенням у державні цінні папери.
Чисті активи банків зросли в IV кварталі на 6,3% за рахунок пожвавлення кредитування клієнтів за одночасного збільшення вкладень у депозитні сертифікати НБУ та ОВДП. Зростання за квартал чистих гривневих кредитних портфелів у корпоративному сегменті становило 2,3%, за весь рік приріст склав 40,2%.
Темпи зростання кредитів населенню зросли за квартал на 8% – до 36,9% та перевищили докоронакризовий рівень. Приріст чистих іпотечних кредитів наприкінці року оновив максимум та склав 62,4% у річному вимірі.
Частка непрацюючих кредитів (NPL) знизилася за квартал на 3,2 в.п. і загалом за рік – на 11 в.п. до 30% переважно завдяки внеску державних банків, які мали високі темпи зростання кредитного портфеля та водночас активно списували старі NPL.
Збільшення вкладів клієнтів підтримало достатній рівень ліквідності банків. Кошти бізнес-клієнтів у гривні зросли на 15,5% за квартал та на 26,4% за рік. Динаміка збільшення гривневих депозитів населення була повільнішою: на 8,1% та 15,3% відповідно, зокрема строкових коштів – на 9,6% у річному вимірі. Швидше зростання гривневих депозитів порівняно з валютними призвело до зниження частки валютних коштів клієнтів на 2,6 в.п. – до 32,9%.
За матеріалами:
Фінансовий клуб
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас