Верховна Рада створила умови для залучення приватних інвестицій в дорожнє будівництво — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Верховна Рада створила умови для залучення приватних інвестицій в дорожнє будівництво

Казна та Політика
247
У вівторок, 15 лютого, Верховна Рада України прийняла ініційований Міністерством інфраструктури законопроект №5090.
Документ запроваджує довгострокові зобов’язання державних партнерів (концесієдавців) у рамках договорів державно-приватного партнерства (ДПП) та/або концесії.
Тепер держава зможе щорічно здійснювати виплати приватному інвестору, передбачені договором про ДПП та/або концесію, з коштів Державного дорожнього фонду.
«Прийнятий закон врегульовує питання взаємних обов’язків держави та інвесторів у проектах державно-приватного партнерства. Зокрема, бізнес отримує гарантію того, що держава виконає свої зобов’язання в частині оплати за експлуатаційну готовність, так звані availability payments. Наразі ми вже маємо 2 пілотних проекти ДПП – маршрути Харків – Дніпро – Запоріжжя та Ягодин – Ковель – Луцьк, які впроваджуються при підтримці IFC та ЄБРР. Окрім цього, завдяки прийнятому законопроекту уже цьогоріч плануємо оголосити конкурс на будівництво першої нової концесійної дороги – Краковець – Львів – Броди – Рівне», – розповів Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.
Наразі законопроектом передбачається, що договори, укладені в рамках ДПП, у тому числі концесійні договори, є довгостроковими – в середньому від 5 до 50 років. Відповідні договори можуть передбачати виконання фінансових зобов’язань, зокрема здійснення платежів приватному партнеру, наприклад плати за експлуатаційну готовність, після введення об’єкту в експлуатацію та до кінця дії такого договору.
На сьогодні державний партнер (концесієдавець) позбавлений можливості брати довгострокові зобов’язання для виконання такого договору у зв’язку з обмеженнями процесу бюджетотворення.
Відсутність законодавчо закріпленого механізму довгострокових зобов’язань стримує інвесторів від участі в ДПП та перешкоджає збільшенню масштабів дорожнього будівництва.
Законопроект містить такі зміни:
  • запроваджено довгострокові зобов’язання у рамках ДПП державними партнерами (концесієдавцями);
  • встановлено вимоги щодо загального щорічного обсягу довгострокових зобов’язань в рамках ДПП;
  • передбачене спрямування коштів Державного дорожнього фонду на здійснення плати за експлуатаційну готовність автодоріг загального користування державного значення, побудованих в рамках виконання договору про ДПП або концесію;
  • врегульовано механізм сплати концесійних платежів.
Законопроект також створює додаткові джерела поповнення Державного бюджету України, зокрема:
  • плата за використання автодоріг загального користування транспортними засобами з повною масою 12 тонн і більше;
  • адміністративні штрафи за правопорушення габаритно-вагового контролю (ГВК).
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас