2536
Як позначиться на житловій субсидії передача будинку чи квартири у спадок
— Особисті фінанси
Finance.ua як портал що дбає про ваші заощадження, дізнався, чи можна втратити субсидію при даруванні або передачі свого майна у спадок.
Як пояснює портал “На пенсії” з посиланням на teplo.gov.ua, якщо людина подарувала або передала своє майно у спадок, вона й надалі зможе отримувати допомогу від держави. Проте на субсидію вже не зможе розраховувати той, хто успадкував подарунок, якщо його оцінна вартість перевищує 50 тис. гривень.
Хоча є винятки, які можуть розглянути лише Комісії з питань призначення житлових субсидій, які працюють при органах місцевої влади.
Також не впливає на отримання субсидії і наявність у власності двох житлових приміщень. Крім того, якщо сім’я придбала квартиру у кредит, то при визначенні її права на субсидію враховується не лише вартість усієї покупки, а й сума першого внеску. Якщо ця сума перевищує 50 тис. гривень, субсидію може бути призначено за рішенням Комісії на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов проживання.
Винятком є також медичні послуги. Якщо людина сплатила операцію і ця сума перевищує 50 тис. гривень — це не позбавляє її права на матеріальну допомогу від держави.
Довідка Finance.ua:
- розмір субсидії залежить не лише від складу домогосподарства, розміру доходів і набору комунальних послуг та тарифів на них, але й від рівня епідеміологічної небезпеки в конкретному регіоні;
- громадянам, які не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, надається допомога через програму житлових субсидій. Оформити її можна не тільки перед початком опалювального періоду, а в будь-який час, коли домогосподарству складно оплачувати комунальні послуги. Наявність заборгованості з оплати послуг не є перепоною для отримання субсиді.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною