У ЄЦБ закликали не поспішати з підвищенням ставок у єврозоні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У ЄЦБ закликали не поспішати з підвищенням ставок у єврозоні

Світ
302
Фінансові ринки, які закладають у ціни швидші, ніж очікувалося раніше, темпи підвищення відсоткових ставок у Європі, повинні стримати свій запал, вважає голова Європейського центрального банку Крістін Лагард.
На її переконання, агресивні темпи підвищення ставок «не вирішать жодної з поточних проблем».
«Навпаки, якщо зараз ми поспішатимемо, процес відновлення економік регіону може виявитися значно гіршим, а робочі місця виявляться під загрозою. Це нікому не допоможе», — сказала глава ЄЦБ.
Очікування швидших темпів жорсткості монетарної політики в єврозоні почали зростати після засідання ЄЦБ минулого тижня. Лагард за підсумками засідання не виключила можливості підвищення ставки у 2022 році, що низка економістів та ринкових експертів вважали за «яструбину» риторику.
У ході виступу перед членами Європарламенту на цьому тижні Лагард пообіцяла дотримуватись «поетапного» підходу у процесі коригування відсоткових ставок.
«Ми повинні пам’ятати той факт, що ефект від кожного прийнятого нами рішення зазвичай повністю проявляється через період, який займає від дев’яти до 18 місяців», — сказала Лагард.
Також вона додала, що у банку стежать за даними про зростання інфляції. «Вона може бути вищою, ніж ми прогнозували у грудні. Ми проаналізуємо це у березні і тоді подивимося, що станеться далі».
Єврокомісія цього тижня підвищила прогноз щодо інфляції на весь 2022 рік до 3,5% з 2,2%, які очікувалися у листопаді.
За матеріалами:
Мінфін.com.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас