5636
Попередній договір купівлі-продажу нерухомості: що треба знати
— Нерухомість
Finance.ua дізнався в експертів Flombu, на що варто звернути увагу при підписанні попереднього договору про купівлю-продаж нерухомості.
Навіщо це? Поширена практика на сучасному ринку нерухомого майна – укладати зобов’язання про майбутню купівлю-продаж квартири чи будинку: коли покупець обрав об’єкт, узгодив з продавцем умови угоди і ціну нерухомості і, скажімо, до підписання основного договору ще потрібно зібрати пакет документів.
Як домовитися так, щоб за цей час клієнт таки не відмовився від свого наміру, а продавець не продав житло комусь іншому, або як у таких ситуаціях мінімізувати ризики обох сторін? Варто відобразити ці зобов’язання письмово.
Попередній договір купівлі-продажу нерухомого майна – це проміжний документ, згідно з яким покупець нерухомості погоджується придбати майно, а продавець – продати квартиру чи будинок саме цьому охочому.
Однак така угода не дає права на відчуження нерухомості. На її основі не виникає право власності на житло. Попередній договір підписують як підготовку до укладання основної угоди з купівлі-продажу нерухомості.
Більше фінансових порад і лайфхаків для вашого гаманця ми пишемо у телеграм-каналі Finance_ukr. Приєднуйтесь, щоб завжди бути в курсі! 🤫
Часто попередній договір підписують як механізм купівлі-продажу квартири у новобудові.
Що потрібно відобразити у такому договорі? Попередній договір – організаційний документ. Він дисциплінує сторони до обумовленого укладання основного договору. У попередньому договорі купівлі-продажу нерухомості, зокрема, слід відобразити такі відомості:
- паспортні дані потенційних покупця і продавця;
- яку нерухомість продаватиму-купуватимуть сторони;
- точну дату підписання основного договору про купівлю-продаж квартири чи будинку (не більше року);
- ціну, за якою нерухомість буде продано;
- перелік документів, які зобов’язуються зібрати сторони;
- суму завдатку, яка під час підписання основного договору про купівлю квартири чи будинку ввійде до повної вартості нерухомості;
- умови, за недотримання яких щодо сторін буде застосовано стягнення, їх розмір.
Попередній договір складається письмово і потребує нотаріального засвідчення, адже за виникнення спірних обставин і звернення до суду попередній договір без погодження нотаріусом може бути визнаний недійсним.
Такий договір має низку перевірених на практиці переваг, а саме:
- документальне закріплення усних домовленостей про реалізацію нерухомості і захист сторін від їх недотримання;
- покупець має час, щоб зібрати необхідну для угоди суму: оформити кредит у банку чи позичити гроші у знайомих;
- продавець може без поспіху підготувати квартиру, вивезти речі чи меблі, оплатити борг за комунальні платежі;
- також продавець за цей час матиме змогу зібрати потрібні для укладання основної угоди документи;
- дуже рідко, але деколи час, обумовлений у попередньому договорі, потрібний сторонам для детальних роздумів, мінімізуючи ризики. Покупцеві за певних умов краще втратити на завдатку, аніж переплатити чи придбати не те, що потрібно. Водночас покупець може продати нерухомість вигідніше. Навіть якщо доведеться сплатити санкції за порушення умов попереднього договору.
До речі, щоб не чекати роками і не збирати так довго потрібну суму на власний будинок або квартиру, можна скористатися іпотекою. Якщо ви зібралися зупинитися саме на цьому рішенні, Finance.ua вже запустив безкоштовний каталог іпотечних кредитів.
Іпотека на житло в Україні. Безкоштовний каталог 🏡
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною