Олігархи різного ступеня по-різному постраждають від закону про деолігархізацію - глава Мін'юсту — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Олігархи різного ступеня по-різному постраждають від закону про деолігархізацію - глава Мін'юсту

Казна та Політика
340
Закон про деолігархізацію, що вводиться в дію з 7 травня, має єдині інструменти для всіх олігархів, проте олігархи «різного ступеня зашквареності» постраждають від них по-різному, вважає міністр юстиції Денис Малюська.
«У нас є олігархи різного ступеня „зашквареності“. Звісно, що по олігархах, які давно втратили бізнес-репутацію, репутаційні удари будуть менші, але, з іншого боку, вони можуть більше постраждати від інших інструментів, наприклад, від декларування контактів», — сказав міністр в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».
На його думку, зокрема, Ігор Коломойський може більше постраждати від декларування контактів із ним, ніж Рінат Ахметов.
Міністр не погодився з думкою, що закон і зусилля з розширення його обмежень за межами України — це прагнення зрівняти статус інших олігархів зі статусом Коломойського.
«Хто зараз звітує про зустрічі з Коломойським? Або хто зараз забороняє Коломойському фінансувати будь-яку політичну діяльність?» — пояснив Малюська, зокрема, свою позицію.
Він додав, що Дмитро Фірташ також має не так багато можливостей працювати на Заході: «Чому ми його прізвище не називаємо? По ньому теж менш боляче (вдарить) порівняно з іншими».
Міністр наголосив, що рамка писалася для всіх однаково: не так, що для одного будуть одні інструменти, для іншого — інші.
«Це як обмеження швидкості на дорогах: для водія „Феррарі“ вони більш відчутні, ніж для водія „Таврії“. Тому так, хтось постраждає більше, хтось постраждає менше, але закон один для всіх», — наголосив Малюська.
Міністр також закликав українських бізнесменів до однакової поведінки на західних ринках і в Україні. Глава Мін’юсту вважає, що деякі з них ведуть подвійну гру: виходячи на західні ринки, позиціонують себе як чесні бізнесмени з білим бізнесом, а в Україні залишаються реальними олігархами, котрі фінансують політиків, пов’язаних із корупцією, втручаються в роботу держапарату і формують свідомість громадян через медіа.
«Тобто, виходьте на західні ринки — будь ласка, виходьте, ніхто не заважає, але поводьтеся всередині країни як бізнес, а не як олігархи», — констатував Малюська.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас