409
Закон про деолігархізацію: як перевірити, чи має особа ознаки олігарха
— Казна та Політика
Вже приблизно наприкінці травня РНБО зможе оприлюднити перші рішення про визнання осіб олігархами.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства юстиції України.
До відповідного реєстру потраплятимуть ті, хто матиме наступні ознаки:
- наявність значних активів;
- монополія на окремому ринку товарів;
- участь у політичному житті;
- контроль медіа.
«Критерій у частині політики дуже-дуже простий і легко перевіряється. Насамперед це якщо особа займає якусь політичну посаду або має близьких родичів чи бізнес-партнерів на політичних посадах», — пояснив міністр юстиції України Денис Малюська.
Наступний критерій — власність медіа.
«Зараз кілька тисяч суб’єктів інформаційної діяльності, передовсім ідеться про телеканали, зобов’язані й публічно розкривають структуру власності – хто є їхніми власниками і кінцевими бенефіціарами. Заходимо на відповідний вебсайт, дивимося інформацію про структуру власності або запитуємо її у Нацради з телебачення і радіомовлення й дивимося, хто з таких потенційних кандидатів у олігархи офіційно є в структурі власності медіа», — пояснив міністр.
Структуру власності якоїсь компанії можна так само легко перевірити через Єдиний державний реєстр.
«Так само абсолютно спокійно можна подивитися декларації нардепів, який обсяг фінансів у них є і чи дотягує він до лімітів, встановлених законом про олігархів. Так само можна подивитися компанії, якими вони володіють. Можна подивитися обороти цих компаній, активи — абсолютно все є онлайн. Тобто, роботу з перевірки і збирання інформації, хто олігарх, а хто ні, може зробити будь-яка зацікавлена особа», — додав він.
Наразі ж ті, хто має всі ознаки олігарха, має ще трохи більше 3 місяців для того, щоб за власною ініціативою позбутися принаймні однієї з них. Адже ключова мета закону про олігархів — не загнати їх у рамки обмежень, а спонукати добровільно відійти від зловживань своїм статусом.
Довідка Finance.ua:
- раніше президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про олігархів. У законопроєкті пояснюється, хто такий бенефеціар, засоби масової інформації, контролер, пов’язана особа;
- антиолігархічна реформа в Україні впроваджуватиметься за трьома напрямками;
- також Зеленський доручив відпрацювати механізм взаємодії з міжнародними партнерами щодо запровадження додаткового контролю за олігархами за межами України.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною