У США вперше випробували повністю безпілотну версію гелікоптера — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У США вперше випробували повністю безпілотну версію гелікоптера

Технології&Авто
295
Агентство перспективних оборонних дослідницьких проектів (DARPA) Міністерства оборони США провело перший випробувальний політ безпілотної версії бойового вертольота Sikorsky UH-60A Black Hawk. За управління відповідала експериментальна система автоматизації роботи льотного екіпажу — ALIAS.
Ядро системи ALIAS становлять технології Sikorsky MATRIX. Система призначена для допомоги пілотам в умовах нестабільного зв’язку або в обставинах, коли видимість обмежена. При цьому вона настільки самостійна, що здатна виконувати більшу частину завдань сама, від зльоту до посадки в нештатній ситуації. Таким чином в теорії забезпечується управління літальним апаратом навіть в умовах, коли відбулася відмова основних систем.
Поки тридцятихвилинний політ відбувся на базі в Кентуккі, наступного місяця плануються випробування дистанційного керування моделі Black Hawk в рамках програми ALIAS на іншій базі — в штаті Вірджинія.
«Зі зниженим навантаженням пілоти можуть сфокусувати увагу на управлінні місією замість її механіки. Це унікальна комбінація програмного та апаратного забезпечення, що забезпечує автономність, зробить польоти розумнішими і безпечнішими», — заявив представник DARPA Стюарт Янг (Stuart Young).
Агентство DARPA дуже давно цікавиться безпілотними рішеннями і системами, здатними спростити роботу льотному персоналу Пентагону. На початку місяця Northrop Grumman повідомляла про укладення з DARPA контракту на розробку ШІ-помічника для пілотів вертольотів UH-60 Black Hawk.
За матеріалами:
3dnews.ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас