З 10 лютого слід здійснювати операції з платіжними картками по-новому — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

З 10 лютого слід здійснювати операції з платіжними картками по-новому

Особисті фінанси
29795
Національний банк України вдосконалив порядок здійснення операцій з використанням електронних платіжних засобів (платіжних карток). Finance.ua як портал, що слідкує за новинами на банківському ринку, розповідає деталі.
Навіщо це? Нововведення допоможе підвищити рівень захисту прав держателів платіжних карток, а також посилити контроль за дотриманням еквайрами правил платіжних систем і вимог законодавства.
Що нового?
1. Так, регулятор зобов’язав постачальників платіжних послуг перед ініціюванням платіжної операції надавати держателям платіжних карток інформацію про порядок і умови її здійснення або доступ до такої інформації.
Зокрема, йдеться про операції з переказу коштів, що здійснюються в кілька етапів, адже, якщо держатель не матиме інформації про те, як саме здійснюватиметься платіжна операція, це може спричинити його додаткові незаплановані витрати.
2. Крім того, НБУ посилив вимоги до еквайрів у частині виконання ними правил платіжних систем та вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу під час здійснення операцій з використанням платіжних карток.
Зокрема, передбачено те, що:
  • внутрішньобанківські правила мають містити порядок взаємодії еквайра з торговцем та порядок здійснення еквайром моніторингу переказів, здійснених на користь торговця (незалежно від наявності договору з торговцем);
  • договір еквайра з торговцем чи небанківською фінансовою установою, яка має ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків та укладає договори з торговцями, метою яких є приймання коштів із використанням платіжних карток на користь таких торговців за участю еквайра (далі – небанківська фінансова установа), повинен обов’язково містити декілька умов.
Договір еквайра має містити умови, які:
  • зобов’язують торговця чи небанківську фінансову установу надавати еквайру інформацію, потрібну для виконання ним вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу;
  • визначають перелік і строки надання торговцем такої інформації;
  • передбачають інформування еквайра торговцем чи небанківською фінансовою установою про зміну видів діяльності торговця, які повідомлялися еквайру для призначення коду категорії торговця;
  • визначають відповідальність торговця чи небанківської фінансової установи за надання недостовірної інформації про види своєї діяльності;
  • надають еквайру право відмовитися від підтримання ділових відносин з торговцем чи небанківською фінансовою установою, яка не дотримується умов договору.
Такі зміни передбачені постановою Правління Національного банку України від 08 лютого 2022 року № 13 «Про затвердження Змін до Положення про порядок емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням», яка науває чинності з 10 лютого 2022 року.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас