1958
Міжбанк: купувати валюту зараз чи все ж таки почекати
— Валюта
Вівторок пройде дуже динамічно на валютному ринку. Вчорашнє продовження поступового зміцнення гривні позначиться на поведінці учасників торгів досить двояко.
З одного боку – активізуються ті покупці, хто захоче скористатися цією ситуацією і купити валюту дешевше. У поєднанні з купівлею валюти великими місцевими клієнтами, операціями «дочок» іноземних компаній з виведення дивідендів і нерезидентами, що виходять з ОВДП — це додасть попиту на міжбанку. Крім цього і активні купівлі Нацбанку (вчора на ринку з’являвся чотири рази) — частково «вилучають» надлишок долара на торгах і скорочують шанси гривні на подальше істотне зміцнення.
З іншого боку – завжди в такій ситуації знаходяться клієнти, хто намагається дочекатися «дна» з просідання котирувань і починає відкладати свої заявки з метою його дочекатися. І це знижує тиск на курс гривні під час торгів.
Ось ці суперечливі почуття клієнтів — купити зараз і не ризикувати, або все ж таки спробувати це зробити дешевше і почати чекати найкращого курсу — і будуть сьогодні дуже сильно психологічно впливати на поведінку міжбанку.
Крім цього, сьогодні новий аукціон Мінфіну України з розміщення ОВДП. На момент написання статті чиновники анонсували розміщення облігацій у гривні без обмежень за сумою на 105, 343, 434, 735, 994 і 1932 дні, а також доларові папери на 603 дні. І поки що ці пропозиції не коригували. За нашим прогнозом, 8-го числа Мінфін зможе розмістити гривневі ОВДП з прибутковістю від 11,5% до 13,75% річних, залежно від їх строків. А з доларових паперів прибутковість буде до 4% річних.
Загальний обсяг продажу на аукціоні всіх облігацій складе від 3,7 до 8,5 млрд грн, залежно від того, як активно продаватимуться валютні папери. Провідну роль серед покупців будуть грати місцеві держбанки і банки з приватним українським капіталом. Особливо з коротких паперів у гривні з терміном погашення 105 і 343 дні.
Це також познчиться на поведінці міжбанку 8 і 9 лютого, хоча і глобально не підстрахує гривню, бо нерезиденти як і раніше виходять з українських паперів в силу майбутніх весняних змін політики ФРС США і можливо, ЄЦБ.
Сьогодні продовжиться протистояння великих покупців і продавців в частині «боротьби» за курсовий тренд. І як і вчора — день на міжбанку «зроблять» великі гравці, «дочки» іноземних компаній, нерезиденти і НБУ.
За прогнозами Finance.ua, статистика торгів у вівторок складе до 480−650 угод при загальній сумі операцій в межах до $ 170−250 млн.
Але якщо дивитися стратегічно, то ми б особливо не розраховували на глобальне зміцнення позицій гривні до рівня осені минулого року, бо Нацбанк фактично щодня поки що викуповує надлишок пропозиції на торгах. І продовжить це робити і далі – йому треба поповнювати резерви для заповнення січневих втрат ЗВР.
А це означає, що особливого перевищення пропозиції валюти на міжбанку скоро не буде, і просідання котирувань поступово закінчиться. Певне ситуативне невелике просідання курсу ще можливе, але ми не впевнені, що воно буде вже істотним.
Крім цього, не варто забувати, що після періоду бюджетних платежів у клієнтів настане час виплат відшкодувань ПДВ, і це вже спрацює проти гривні.
Курси міжбанку, за прогнозом Finance.ua, 8 лютого будуть в межах: долар — коридор 27,80 — 28,10 грн, євро — коридор 31,70 — 32,00 грн.
Курс долара на міжбанку — графік:


Середні курси валют на міжбанку після відкриття ринку:
Долар США — 27,91 / 27,93
Євро — 31,82 / 31,84
Долар США — 27,91 / 27,93
Євро — 31,82 / 31,84
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною