ПАРТНЕРСЬКА
«Фінмон на день»: в Україні запустили послугу безкоштовних консультацій із фінмоніторингу
— Особисті фінанси
1188
Фінтех-компанія AI Fintech запустила унікальну для українського ринку послугу «Фінмон на день». У рамках послуги АМL-експерт упродовж одного робочого дня безкоштовно консультує замовника із питань фінмоніторингу. Фахівець AI Fintech вивчає організаційну структуру компанії, розподіл функцій, присутність контрольних точок фінмоніторингу у бізнес-процесах компанії та розробляє рекомендації щодо коректного ведення фінмоніторингу.

Першочергово представник AI Fintech визначає, наскільки система ведення фінмоніторингу в компанії відповідає чинному законодавству та вимогам регулятора. Він аналізує можливі слабкі місця цього процесу та надає перелік рекомендацій для покращення системи. Ця послуга буде корисна компаніям, які хочуть успішно пройти перевірку регулятора, зберегти ліцензію, уникнути штрафів та репутаційних втрат.
«Ідея «Фінмону на день» з’явилася завдяки запуску нашого продукту для автоматизації процесів фінмоніторингу AML.point. Під час кожної інтеграції нашого рішення ми консультували клієнтів і зрозуміли, що частина з них потребують додаткових знань і допомоги, — розповідає AML-експерт, Product Owner сервісу AML.point Оксана Губіна. — До того ж не у всіх компаній є можливість постійно слідкувати за змінами в законодавстві і вивчати нові правила подання фінансової звітності. Тому вони часто запрошують зовнішнього експерта. А ще в кожної компанії свої тонкощі організації фінмоніторингу, які залежать від специфіки бізнесу».
Замовити послугу «Фінмон на день» може будь-яка фінансова компанія. Клієнт заповнює анкету й надає інформацію про організаційну форму підприємства, обов’язки спеціаліста з фінмоніторингу, підхід до окремих процедур та плани щодо автоматизації.
«Нам важливо, щоб наші клієнти довіряли нам. Тому з кожним замовником підписуємо договір про нерозголошення конфіденційної інформації», — додає Оксана Губіна.
В офісі клієнта представник AI Fintech перевіряє, як організовано процеси фінмоніторингу. А саме фахівець визначає:
- чи здійснюється перевірка клієнтів;
- чи визначаються політично значущі особи;
- чи перевіряються клієнти за переліком терористів та санкційними списками;
- чи правильно побудована система управління ризиками;
- чи повідомляє фінкомпанія Держфінмоніторинг про підозрілі операції та діяльність клієнтів;
- як формується звітність та зберігаються внутрішні документи про фінмоніторинг.
«Частина компаній уже автоматизувала процеси фінмоніторингу. Їм ми даємо поради точково. Утім, частіше нам таки доводиться допомагати організовувати фінмоніторинг практично з нуля, переводити процеси з ручного режиму та «екселівських» таблиць у формат автоматизації. Хочемо, щоб більшість компаній сприймали фінмоніторинг не як «палки в колеса», а як реальну можливість уникнути фінансових та репутаційних втрат», — зазначила Оксана Губіна.
У ході консультування фахівець AI Fintech також оцінює навантаження на відділ фінмоніторингу, прописує ймовірні фінансові втрати і складає експертний висновок із рекомендаціями для компанії.
«Наші рекомендації стануть у нагоді спеціалісту з фінмоніторингу під час підготовки річного звіту, а керівнику компанії — у ході розробки напрямків удосконалення системи фінмоніторингу. За вимогою регулятора, ці процеси мають відбуватися щорічно у першому кварталі нового року», — додала Оксана Губіна.
Довідка
AI Fintech — українська фінтех-компанія, заснована у 2017 році, яка пропонує програмні рішення для учасників фінансових ринків. У 2019 році Національний банк України вніс компанію до Реєстру платіжних систем, учасників та операторів послуг платіжної інфраструктури.
Основний напрям діяльності AI Fintech — розробка фінансово-технічних продуктів для компаній, що працюють у сфері платежів. AI FINTECH має сертифікат ДСТУ ISO/IEC 27001:2015 та щорічно проходить аудити Visa та Mastercard. Діяльність компанії відповідає вимогам міжнародного стандарту безпеки даних PCI DSS.
За матеріалами:
Поділитися новиною