Як успадкувати майно, не охоплене заповітом — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Як успадкувати майно, не охоплене заповітом

Особисті фінанси
8270
Finance.ua як портал, що дбає про ваші фінанси, дізнався в Східному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції, як успадкувати не охоплене заповітом майно.
Згідно з Цивільним кодексом України, заповідач має право скласти заповіт щодо усієї спадщини або її частини.
Частина спадщини, що не охоплена заповітом, спадкується спадкоємцями за законом на загальних підставах.
До числа цих спадкоємців входять також спадкоємці за законом, яким інша частина спадщини була передана за заповітом.
Ця норма визначає юридичну долю спадщини, стосовно якої не міститься розпоряджень у заповіті. Така спадщина відкривається на користь спадкоємців за законом, а у випадку їх відсутності – переходить до територіальної громади, відповідно статті 1277 ЦК.
При цьому, оскільки види спадкування – за заповітом і за законом – розглядаються як окремі і цілком самостійні, у разі закликання до спадкування однієї особи одночасно за обома підставами – за заповітом і законом, прийняття спадщини спадкоємцем за заповітом не означає, що останній позбавляється права на спадкування за законом.

Довідка Finance.ua:

  • Хто має право посвідчувати заповіт: посвідчення заповіту покладається на уповноважених державою осіб — нотаріусів. Але правом здійснювати такі нотаріальні дії законодавець наділив у певних випадках й інших посадових, службових осіб.
  • Рідня і заповіт: хто може претендувати на спадщину. Відсутність у заповіті серед переліку спадкоємців близької людини буває часто. Заповідач у силу різних життєвих обставин та на власний розсуд збільшує або зменшує коло осіб, які можуть на щось розраховувати.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас