Ринок електроенергії: НКРЕКП ввела низку обмежувальних заходів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ринок електроенергії: НКРЕКП ввела низку обмежувальних заходів

Енергетика
785
Національна комісія, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг запровадила обмежувальні заходи, спрямовані на подолання профіциту на ринку електроенергії та стабілізації цін.
«На сьогодні у зв’язку із профіцитом, несподіваним чи очікуваним, у зв’язку з увімкненням 15 атомних блоків почали здійснюватися дії на ринку, які ми не можемо вітати. Хтось може називати це зловживанням. Можливо, це сильне слово, але той факт, що внутрішньодобовий ринок (ВДР) у нас за обсягами вже зрівнюється з ринком „на добу вперед“ (РДВ), це точно нездорова ситуація. Тому ми ухвалили рішення відрегулювати її», — сказав під час засідання голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.
Відповідні зміни внесені до карантинної постанови № 766 від 8 квітня 2020 року.
Таким чином, комісія тимчасово (до 28 лютого) встановила мінімальне цінове обмеження на ВДР на рівні 10% від ціни РДВ, що починає діяти із 5 на 6 лютого.
Крім того, комісія повернулася до алгоритму розрахунку плати за небаланси на рівні 115% ціни РДВ.
Згідно з її рішенням, за наявності профіциту системи в ОЕС адміністратор розрахунків при списанні коштів за небаланси застосовує ціну платежу за негативний небаланс на рівні 115% ціни РДВ.
«Причина — бачимо зростання розміру балансуючого ринку, що є нездоровим, і тому збільшуємо відповідальність. Поки що з 5% до 15%, але далі прийматимемо рішення залежно від ситуації», — пояснив Тарасюк, вказавши, що ця норма набула чинності з неділі, 6 лютого.
Наступним кроком НКРЕКП стало запровадження практики перевірки походження обсягів продажу е/е на добу поставок у заявках на продаж учасників РДВ/ВДР, що набирає чинності з понеділка, 7 лютого.
«Це продовження нашої політики боротьби з торгівлею повітрям. Ми даємо таке право „Оператору ринку“. Закликаємо всіх учасників співпрацювати між собою та з нами», — зазначив голова комісії.
За матеріалами:
Економічна Правда
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас