Які професії будуть затребувані на ринку праці через 10 років — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Які професії будуть затребувані на ринку праці через 10 років

Особисті фінанси
3298
Деякі професії під впливом новітніх технологій втрачають свою актуальність та затребуваність, деякі професії перетворюються, виникають нові та сучасні професії, яких ми досі не знали. Finance.ua як портал, що дбає про ваші заощадження і слідкує за ринком праці, дізнався у кадрового порталу grc.ua, які професії будуть затребувані на ринку праці через 10 років.
Тенденції як глобального, так і українського локального ринку праці підказують, що подальше проникнення діджиталізації у всі сфери нашого життя спричинить ще більш активний розвиток ІТ-сфери.
Будуть відкриватися нові робочі місця, виникати ще більше ІТ-професій. Розробники, DevOps- та дата-інженери, аналітики даних, тестувальники, етичні хакери та інші спеціалісти сфери інформаційних технологій не втратять своєї затребуваності.
Заглиблення в подальшу цифровізацію потребує більшої діджитал-безпеки, тому тенденція до зростання затребуваності спеціалістів по кібер-безпеці, яка окреслилася останнім часом, буде лише посилюватися.
Вже зараз українські компанії-лідери ринку праці навчають своїх співробітників інформаційній вибірковості. Цілком ймовірно, що найближчим часом будуть затребувані спеціалісти з інформаційної гігієни.
Сьогодні ми можемо спостерігати швидкий розвиток індустрії віртуальної реальності. Вже зараз українські компанії впровадили в процеси навчання та управління персоналом інструменти доповненої чи віртуальної реальності. Ця галузь також дасть імпульс до виникнення та затребуваності нових професій. VR-сфера потребує як технічних спеціалістів, які будуть працювати над розробкою та виробництвом обладнання, так і спеціалістів, які будуть розробляти контент.
Роботизовані технології будуть становитися все більш звичними речами. Однак навряд чи вони цілком і повністю замінять людей. Живі спеціалісти будуть розробляти, обслуговувати та контролювати роботів. Наприклад, вже зараз актуальною професією є оператор дронів.
Світ і надалі буде відходити від використання рук до використання інтелекту. Вже зараз в сучасних компаніях використовують переважно інтелектуальну працю. Від 70 до 80% усього, що роблять люди, вони здійснюють за допомогою свого інтелекту.
У найближчий час зникнуть такі професії, як касири, кур’єри, охоронці, водії, секретарі, фасувальники та банківські співробітники.
З експертами Всесвітнього економічного форуму складно не погодитись. Наприклад, відносно касирів, то роботодавці у сфері ритейлу зараз стикаються зі складністю закриття цих вакансій. Зарплати у цих спеціалістів низькі, бажаючих зайняти ці посади мало, а касирів у магазини потрібно багато. Вже зараз торгові мережі частково чи повністю замінили касирів-людей на апарати касового самообслуговування. Ця тенденція посилиться та призведе за деякий час до повного зникнення цієї професії.
До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші до зарплати 💸

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас