544
День фінансів: недооцінена на 58,1% гривня, оновлені тарифи Нової пошти, 6,5 млн боргів українців
У четвер, 3 лютого, про недооцінену гривню і матеріальне становище українців.
Гривня в індексі Біг-Маку. Згідно з даними рейтингу видання The Economist за січень 2022 року, українська гривня опустилася на шосте місце з кінця в списку найбільш недооцінених валют світу в оновленому індексі Біг-Маку. Так, Біг-Мак коштує в Україні 69 гривень, у той час як у США – 5,81 долара. Таким чином, курс української валюти недооцінений на 58,1% в порівнянні з фактичним обмінним курсом 28,37 грн/долар, а курс за купівельною спроможністю повинен бути на рівні 11,88 грн/долар.
- До речі, як зазначив голова Ради Нацбанку Богдан Данилишин, на початку лютого тиск на гривню, який спостерігався в другій половині січня, послабшав, і національна валюта зміцнилася до 28,3 грн за 1 $.
А у новому відео на нашому YouTube-каналі фінансовий експерт Олексій Козирєв дасть прогноз курсу валют на лютий. Крім того, він детально розповість про небезпеки для гривні і про те, що буде позитивним для нацвалюти в цьому місяці:
Матеріальне становище українців. Згідно з опитуванням Центру Разумкова, 52,8% громадян України відзначили, що за останній рік матеріальне становище їхньої сім’ї погіршилося. Не більше ніж третина респондентів (38,5%) відповіли, що матеріальне становище їхньої сім’ї не змінилося і 7,8% вважають, що воно покращилося.
Разом з тим за останній рік збільшилися і борги українців. Так, згідно з даними Опендатабот, за минулий рік кількість боргів в Єдиному реєстрі боржників зросла майже на 1,5 млн, а їх сумарна кількість збільшилася на 29%. Зараз в українців понад 6,58 млн боргів. Наприклад, заборгованість з оплати комунальних послуг зросла на 41% і склала до кінця року 72,7 млрд гривень, а борги фізичних осіб за кредитами збільшилися на 47%.
💳 Поряд із банківськими кредитами стоять кредитні картки, грошима яких можна користуватися і нічого за це не платити. Але як же правильно обрати кредитну картку? На що варто звернути увагу і як правильно нею користуватися? Finance.ua підготував низку порад, до яких варто дослухатися, щоб користування кредитною карткою було приємним і не принесло розчарувань і зайвих витрат:
Як обрати кредитну картку 🤔
Пенсійна реформа-2022. За словами нардепа Галини Третьякової, введення реформи пенсійного забезпечення і, зокрема, індивідуальних накопичувальних пенсійних рахунків не передбачає збільшення податкового навантаження на роботодавців. Хоча в 2023-2025 роках ЄСВ буде одним з джерел поповнення накопичувальних пенсійних рахунків, розмір податку не зміниться.
- Також, за попередніми розрахунками, індексація пенсій у березні цього року становитиме не менше ніж 14%.
Оновлені тарифи Нової Пошти. Нова пошта знизила тариф тим, хто відправляє кілька посилок в одній накладній. Так, з 1 лютого знижена доплата за кожне додаткове місце в одній накладній: для відправлень до 2 кг – доплата 10 гривень замість 30 гривень, до 10 кг – доплата 30 гривень замість 50 гривень, до 30 кг – 70 гривень.
3 місяці, щоб позбутися активів або посади. Міністр юстиції Денис Малюська нагадав українцям, які мають всі ознаки олігарха, що є трохи більше ніж 3 місяці для того, щоб за власною ініціативою позбутися принаймні однієї з ознак. У Мін’юсті нагадали, що вже приблизно наприкінці травня РНБО зможе оприлюднити перші рішення про визнання осіб олігархами.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною