4028
В Україні скасують обов'язкову строкову службу – указ Президента
— Казна та Політика
Президент Володимир Зеленський доручив уряду розробити і внести до парламенту законопроєкт про впровадження моделі інтенсивної системи військової підготовки як можливої альтернативної форми проходження строкової служби.
Про це свідчить указ, підписаний Президентом під час виступу у Верховній Раді.
Документ також передбачає припинення призову громадян на строкову військову службу з 1 січня 2024 року.
Крім того, Кабмін повинен розробити й інші законопроєкти для поступового підвищення грошового забезпечення військовослужбовців і зростання кількості Збройних сил в період з 2022-го по 2025 рік на 100 тис. осіб для підвищення оборонних можливостей держави.
Зі свого боку Міністерство оборони зобов’язане розробити концепцію поступового переходу до формування Збройних сил на професійній основі. Зокрема, передбачено збільшення термінів дії контрактів та грошового забезпечення контрактників протягом 2023 року.
Також профільне міністерство має прискорити розробку і внесення на розгляд Кабміну проєкту концепції забезпечення житлом військовослужбовців, передбачивши введення спеціальної накопичувальної програми.
За матеріалами: УБР
Поділитися новиною
Також за темою
Мінсоцполітики анонсувало базову виплату для громадян старшого віку
ЄС запустив новий проєкт на 37 мільйонів євро для відбудови України
Будівництво шкільних укриттів: середня вартість 202 тис. грн/місце, але є проєкти, де вона вдвічі вища
Комітет Ради підтримав підвищення податку на прибуток для банків до 50% у 2026 році
Уряд оновить Наглядову раду «Енергоатому» та проведе аудит компанії
Данія надасть Україні 217 мільйонів доларів військової допомоги: куди спрямують кошти
