780
Українці можуть отримувати податкову знижку під час лікування від COVID-19
— Особисті фінанси
В Україні передбачена податкова знижка на витрати на лікування COVID-19. Finance.ua як портал, що дбає про ваші доходи, дізнався, що потрібно, щоб повернути частину витрачених коштів.
Як повідомляє «Адвокат Права», до податкового кодексу України було внесено зміни, які передбачають, що за результатами 2021 та 2022 років до податкової знижки платника податків у звітному податковому році витрати на лікування коронавірусної інфекції включаються у повному обсязі.
До податкової знижки входять:
- придбання лікарських засобів та/або виробів медичного призначення, необхідних для лікування COVID-19,
- витрати на вакцинування для профілактики COVID-19,
- витрати на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), сплачених страховику-резиденту за договорами страхування на випадок захворювання такого платника податку та членів його сім’ї першого ступеня споріднення.
Як отримати податкову знижку. Платнику податку необхідно подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи громадян до 31 грудня включно року, наступного за звітним.
До податкової знижки включаються здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів і особу, яка звертається за податковою знижкою, а також копіями договорів за їх наявності в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів і строк оплати за такі товари.
Копії документів (крім електронних розрахункових документів) надаються разом з податковою декларацією, а оригінали цих документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку.
У разі якщо відповідні витрати підтверджені електронним розрахунковим документом, платник податків зазначає в податковій декларації лише реквізити електронного розрахункового документа.
Податкова знижка. Як повернути частину вже сплачених податків
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною