У Нацбанку розповіли, що облікова ставка могла бути вищою — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Нацбанку розповіли, що облікова ставка могла бути вищою

Казна та Політика
333
Правління Національного банку України 20 січня оголосило про рішення підвищити облікову ставку на 1 п.п. — до 10%, при тому, що більшість членів Комітету з монетарної політики (КМП) напередодні під час дискусії висловилися за підвищення ставки до 11%.
Як повідомляється на офіційному сайті регулятора, таке рішення було ухвалено через стабілізацію ситуації на валютному ринку.
«Членами Правління НБУ додатково враховувалася динамічна зміна вартості українських активів і ознаки стабілізації на валютному ринку, які з’явилися протягом другої половини дня 19 січня і вранці 20 січня. За таких умов посилився ризик, що несподівано жорстка реакція з боку НБУ може бути невірно сприйнята учасниками ринку і спричинить небажану їх реакцію», — йдеться в повідомленні.
За даними пресслужби регулятора, семеро членів КМП висловилися за підвищення облікової ставки до 11% в січні, двоє – до 10% і один — до 12%.
У Нацбанку зазначають, що Комітет з монетарної політики є дискусійним майданчиком, на якому його члени висловлюють свої думки щодо оптимального рішення щодо ставки. Водночас дискусія на КМП не є голосуванням за проєкт рішення з монетарних питань у класичному розумінні діяльності комітетів, які приймають рішення.
У липні 2021 року Нацбанк підвищив облікову ставку до 8% річних.
Голова Нацбанку Кирило Шевченко заявив, що це продиктовано посиленням інфляційного тиску і прагненням привести інфляцію до планових 5% в 2022 році.
У вересні 2021 року Національний банк України підвищив облікову ставку до 8,5% річних після підвищення її до 8% у липні.
У жовтні Національний банк України зберіг облікову ставку на рівні 8,5% річних після підвищення її до цього рівня у вересні.
У грудні 2021 року Національний банк підвищив облікову ставку до 9% річних після збереження її на рівні 8,5% у жовтні.
20 січня 2022 року Національний банк України підвищив облікову ставку до 10% річних після збільшення її до 9% у грудні.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас