Американці розробили «штучний лист», що вловлює вуглекислий газ у 100 разів ефективніше за інші системи. — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Американці розробили «штучний лист», що вловлює вуглекислий газ у 100 разів ефективніше за інші системи.

Технології&Авто
954
Інженери з Університету Іллінойсу в Чикаго створили систему для очищення повітря від вуглекислого газу (CO2), яка споживає менше енергії, ніж світлодіодна лампочка потужністю 1 Вт, і вловлює в 100 разів більше CO2, ніж інше «штучне листя». І робить це у реальному середовищі. Дослідження опубліковано в журналі Energy & Environmental Science.
«Його можна масштабувати, модулі можна додавати або забирати для більш точної відповідності потребам та доступного використання в будинках та класах, а не лише у прибуткових промислових організаціях. Невеликий модуль розміром з домашній зволожувач може видаляти більше 1 кг CO2 на день, а чотири промислові електродіалізні стелажі — більше 300 кг CO2 на годину», — сказав Мінеш Сінгх, доцент кафедри хімічного машинобудування в Інженерному коледжі Університету Іллінойсу в Чикаго та автор статті.
Американські дослідники помісти стандартну одиницю штучного фотосинтезу в прозору капсулу з водою та напівпроникним зовнішнім шаром. При потраплянні сонячного світла на пристрій вода випаровувалась через «пори», а на її місце втягувався вуглекислий газ, який внутрішній блок перетворював на монооксид вуглецю. При цьому CO можна видобувати з пристрою та використовувати для виробництва синтетичного палива (робиться із суміші CO та H2). Ця ідея цілком могла б зацікавити Ілона Маска.
Команда інженерів використала недорогі матеріали для інтеграції електрично зарядженої мембрани, яка діє як градієнт води і з сухого, і з вологого боку. На сухому боці органічний розчинник приєднується до захопленого вуглекислого газу і перетворює його на концентрований бікарбонат (харчова сода), що накопичується на мембрані. У міру утворення бікарбонату негативно заряджені іони притягуються через мембрану до позитивно зарядженого електрода в розчині на водній основі на вологій стороні мембрани. Рідина розчиняє бікарбонат у вуглекислий газ. Електричний заряд використовується для прискорення перенесення бікарбонату через мембрану.
Розмір цієї системи – зі звичайний міський рюкзак. Її швидкість захоплення вуглецю порівняно з площею поверхні, необхідної для реакцій – 3,3 ммоль за 1 годину на 4 см2. Це більш ніж у 100 разів краще, ніж інші системи. При цьому для живлення реакції потрібно 0,4 кДж/годину електроенергії. Автори розрахували, що вартість 1 тонни вуглекислого газу буде 145 дол., що відповідає рекомендаціям Міністерства енергетики (200 дол. за тонну).
За матеріалами:
ITC.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас