МВФ підтримав підняття облікової ставки в Україні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

МВФ підтримав підняття облікової ставки в Україні

Казна та Політика
818
МВФ підтримує дії НБУ зі стримування інфляції в Україні.
Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Ваграм Степанян під час круглого столу «Валютна та монетарна політика НБУ. Підсумки та прогнози».
«Облікова ставка в Україні поступово збільшується на декілька відсоткових пунктів. І ми підтримуємо таку політику», – заявив він.
НБУ підвищив 20 січня облікову ставку до 10% і натякнув на подальше зростання до 11%.
Майже всі країни світу зараз намагаються побороти інфляцію. «Інфляційний тиск (у світі. – Ред.) буде посилюватися. Пандемія має ефект. Центробанки в усьому світі мають боротися з такими викликами і в багатьох країнах інфляція вища за інфляційну ціль, але економічне відновлення та інфляційний тиск є різними в різних країнах. І треба брати до уваги внутрішні чинники», – заявив Ваграм Степанян.
«Необхідно знижувати інфляційні очікування і намагатися таргетувати інфляцію до цілі. А якщо це не виходить, потрібна більш жорстка політика», – запевнив він.
За його словами, політика інфляційного таргетування НБУ має бути поступовою. «Ми не повинні очікувати частих змін, тому що політика має бути поступовою», – впевнений представник МВФ.
Голова НБУ Кирило Шевченко вважає, що Нацбанк запобіг розкручуванню інфляційної спіралі. «Своєчасність реакції Нацбанку запобігла розкручуванню інфляційної спіралі», – сказав він.
За його словами, глобальна інфляція стала наслідком кількох процесів. «Перший – масштабні заходи монетарного та бюджетного стимулювання у провідних економіках. Це дало змогу дуже швидко відновити попит. Другий – порушення ланцюгів виробництва та постачання внаслідок дії карантинних обмежень, що обмежувало пропозицію», – зазначив очільник НБУ.
Національний банк в 2021 році збільшив облікову ставку з 6% до 9% та відмовився від антикризового довгого рефінансування. «Завдяки укріпленню гривні та вжитим монетарним заходам інфляція наприкінці минулого року почала знижуватися. Після проходження піку в 11% у вересні минулого року споживча інфляція знизилася до 10% у грудні. Таким чином, розворот інфляційної тенденції в Україні, на відміну від багатьох інших країн, відбувся вже минулого року», – заявив очільник НБУ.
За матеріалами:
Фінансовий клуб
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас