Вчені розробили новий тест на коронавірус: точніший, швидший і дешевший, ніж ПЛР — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Вчені розробили новий тест на коронавірус: точніший, швидший і дешевший, ніж ПЛР

26.01.2022, 12:11Технології&Авто
5060
Тест точно визначає всі варіанти SARS-CoV-2, а результат готовий за 20 хвилин. Крім експрес-підходу, новий метод діагностики не вимагає складного обладнання і може використовуватися в будь-яких громадських місцях.
ПЛР-тестування на COVID-19 вважається золотим стандартом в діагностиці коронавірусу, його точність зазвичай становить 95%. Тим часом це дорогий тест, який займає кілька годин для отримання результату. Для вирішення цієї проблеми вчені з Вашингтонського університету розробили новий прилад, який дозволяє з точністю 97% проводити експрес-тестування.
«З самого першого дня ми розробляли наш тест таким чином, щоб його можна було виробляти за низькою ціною і у великих обсягах, забезпечуючи швидкі точні результати», — прокоментував автор роботи Баррі Лутц.
Тест Harmony поєднує в собі швидкість домашніх тестів на антигени з точністю ПЛР-методу, які обробляються в лабораторії. Як і ПЛР, Harmony виявляє генетичний матеріал SARS-CoV-2 у зразках мазків з носа.
Прилад одночасно аналізує чотири зразки і через 20 хвилин передає результати на смартфон.
Завдяки тому, що аналізуються різні ділянки геному вірусу, є можливість точно визначати штами з великою кількістю мутацій в одній області. Наприклад, штам “Омікрон” містить в спайковому білку більше ніж 30 таких мутацій.
Вчені планують, що спочатку тест почнуть застосовувати в громадських місцях для експрес-тестування. Надалі вони мають намір адаптувати його для домашнього використання.
Раніше схожий за точністю експрес-тест представили вчені з Чикаго. Вони відразу розробляли прототип домашнього тесту за слиною.
За матеріалами: hightech.fm
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас