2090
Чи законно стягувати кошти із заробітної плати без попередження
— Особисті фінанси
Координаційний центр з надання правової допомоги пояснив, чи законно стягувати кошти із заробітної плати в рахунок несплаченого боргу без попередження.
Finance.ua як портал, що дбає про ваші доходи, передає деталі.
Чи можна стягувати кошти із заробітної плати? Закон України «Про виконавче провадження» передбачає стягнення із заробітної плати боржника, його пенсії, стипендії та інші доходи, якщо у нього немає коштів на рахунках у банках чи інших фінансових установах, відсутнє майно, які би покрили суму стягнення, а також у разі виконання рішень про стягнення періодичних платежів.
Про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника виконавець виносить постанову, яка надсилається для виконання підприємству, установі, організації, фізичній особі, фізичній особі – підприємцю, які виплачують боржнику відповідно заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи.
Але бувають підстави, які надають право скасування виконавчих написів нотаріусів через суд.
До них відносяться:
- неповідомлення боржника про наявність у нього боргу (письмово за 30 днів, до вчинення виконавчого напису);
- прострочені боргові вимоги (минуло понад 3 роки з моменту виникнення права вимоги за борговим документом);
- безпідставно нараховані відсотки за кредитом;
- відсутність оригіналу кредитного договору, засвідченого нотаріально.
У разі невідповідності вчинення виконавчого напису з вимогами чинного законодавства слід звертатися до суду за оскарженням виконавчого напису нотаріуса та визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає до виконання.
Для звернення до суду потрібно мати матеріали виконавчого провадження, копії постанови про відкриття виконавчого провадження та копії виконавчого напису нотаріуса. Їх можна отримати в державного або приватного виконавця, який відкрив виконавче провадження, звернувшись із відповідною заявою.
Списання боргів в Україні
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною