Процедуру оцінки землі та нерухомості змінять — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Процедуру оцінки землі та нерухомості змінять

21.01.2022, 13:01Нерухомість
3113
Фонд держмайна очікує прийняття Верховною Радою змін до законодавства, які дозволять ліквідувати фракційну оцінку (окрему оцінку земельної ділянки та нерухомості на ній) і впровадити світові стандарти ведення оціночної діяльності.
Про це повідомляє прес-служба Фонду державного майна з посиланням на главу відомства Дмитра Сенниченка.
«Наступний етап нашої роботи – ліквідація фракційної оцінки та перехід до світових стандартів оціночної діяльності. Ці зміни дозволять впровадити в Україні правила, зрозумілі для бізнесу з будь-якої країни. Відповідний законопроект вже подано до Верховної Ради»,-цитує прес-служба Сенниченка.
Зазначається, що законопроект було розроблено спільно з представниками Світового банку, зараз очікується його розгляд у Верховній Раді.
Першим кроком стала ліквідація майданчиків-посередників, які брали кошти за внесення даних про оцінку до реєстру. Тепер це відбувається повністю безкоштовно, завдяки чому громадяни заощадили понад 2 млрд грн.
Запущений в 2021 році сервіс автоматичної оцінки вартості нерухомості став другим етапом реформи. Тепер не обов’язково звертатися до оцінювачів для визначення вартості майна. Щоб отримати оцінку, достатньо зайти на сайт і внести необхідну інформацію.
«Починаючи з червня 2021 року, сервісом автоматичної оцінки нерухомості скористалися 800 тис. разів, що дозволило заощадити громадянам 80 млн грн, тоді як загальний економічний ефект від реформи становить майже 2,1 млрд грн», – заявив він.
Від приватизації до державного бюджету України в 2021 році надійшло 5,1 млрд грн, що є рекордним показником за десятиліття. Від оренди держмайна до бюджету минулого року надійшло 1,62 млрд грн.

Земля в Україні: як її продавати і що для цього потрібно

За матеріалами: address.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас