АМКУ розслідує продаж «Нафтогазом» дешевого газу Фірташу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

АМКУ розслідує продаж «Нафтогазом» дешевого газу Фірташу

19.01.2022, 14:27Фондовий ринок
362
Справа, яку Антимонопольний комітет розслідує щодо «Нафтогазу», стосується продажу облгазам Дмитра Фірташа газу за заниженою ціною.
Про це повідомила прес-служба «Нафтогазу».
У компанії зазначили, що мова йде про угоду щодо торгівлі газом для населення, підписану з ТОВ «Йе енергія» Дмитра Фірташа. Її було укладено в березні 2021 року, коли компанією керував Андрій Коболєв.
ЕП писала про цей контракт ще в липні. Угоду з «Йе енергія» було укладено 19 березня — більше ніж на місяць раніше, ніж з іншими учасниками ринку.
Компанія Фірташа законтрактувала найбільший на ринку обсяг газу для побутових споживачів, 6 млрд кубів. Другий найбільший, 2,2 млрд кубів, отримала «дочка» «Нафтогазу» — ТОВ «ЦПК Нафтогаз України»
Саме ці дві компанії отримали найнижчі ціни — 7,42 тис. грн за 1 тис. куб. м, тоді як інші компанії підписали контракти з ціною від 7,9 тис. грн до 8,8 тис. грн.
У НАК заявили, що угода давала можливість компаніям перепродувати «дешевий» газ бізнесу, а також створювала невиправдані кредитні ризики для «Нафтогазу», оскільки передбачала оплату за фактично проданий газ в період до жовтня 2021 року.
За словами «Нафтогазу», дію контракту зупинили в жовтні, проте борги «Йе енергії» перед НАКом за цими угодами не погашені донині.
«Наразі „Нафтогаз“ реалізує газ всім компаніям, що постачають його населенню, за єдиною ціною і на однакових умовах в межах балансуючої групи», — заявили в «Нафтогазі».
За матеріалами: Економічна Правда
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас