Яким буде курс долара на тлі повідомлень про можливе вторгнення РФ — прогноз — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Яким буде курс долара на тлі повідомлень про можливе вторгнення РФ — прогноз

19.01.2022, 10:01Валюта
2917
Курс долара в Україні йде вгору на тлі повідомлень про високу ймовірність російського вторгнення. Іноземні інвестори, боячись втрати грошей в Україні, активно намагаються вивезти їх.
Таку думку висловив економіст Олег Пендзин, передає «Радіо Свобода».
За його словами, ситуація на валютному ринку буде загострюватися, поки питання із загрозою атаки РФ не буде повністю знято.
З ним погоджується керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин.
«Ризик військових дій, ескалація конфлікту, військові дії з Росією викликають панічні продажі, в результаті чого інвестори йдуть з країни. Це головний фактор, який тисне зараз на ринок», — каже він, додаючи, що частину активів з України виводять і внутрішні інвестори і бізнесмени.
На думку Шевчишина, на ситуацію з падінням гривні також впливають інші фактори, але менш агресивні. Зокрема, активність газових трейдерів і імпортери, які активно включилися в купівлю валюти на тлі попиту від населення на продукти і товари, які зараз за кордоном дешевші, ніж в Україні.
Впливають на ситуацію і борги держави, додає Олег Пендзин.
«Україна — країна, яка має борги. Для того, щоб борги перекривати, ми запозичуємо гроші, віддаємо старі борги і таким чином накопичуємо нові. Рефінансуючи борги, ми випускаємо облігації. Іноземні інвестори купують їх, а Україна отримує гроші для повернення минулих боргів», — сказав він. І пояснює: в останні роки іноземці продають свою валюту, купують гривні і вкладають в ОВДП, через які Україна залучає кошти.
«Тому іноземці. налякані можливою інтервенцією, почали активно продавати свої облігації внутрішньої державної позики, номіновані в гривні», — говорить Пендзин.
Прогнозуючи подальшу ситуацію з гривнею, експерти відзначають, що в разі деескалації вона повернеться до позначок, характерних для кінця осені.
«Відповідно, далі буде визначатися конкретними економічними факторами. У найгіршому сценарії тяжко щось прогнозувати», — зазначив виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський.
За словами Шевчишина, якщо курс долара подолає максимальні позначки з 2017 року, він може продовжити рух, намагаючись подолати позначку в 28,6−28,7 гривні.
«Курс продовжить рухатися далі. Оскільки зараз працює агресивний фактор, який супроводжується панічними продажами і купівлями валюти на міжбанку і на готівковому ринку. Але тільки-но ризик військових дій відійде, гривня стабілізується і, можливо, навіть відкотиться до прийнятних позначок», — спрогнозував він.
🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на Youtube-каналі Finance.ua
За матеріалами: УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас