1933
Коли варто очікувати здешевлення квадратних метрів в Україні
— Особисті фінанси
Забудовники впевнені у подальшому подорожчанні нерухомості впродовж 2022 року. Однак експерти очікують, що завищена вартість квадратних метрів, яка перевищила купівельну спроможність, може призвести до зниження цін.
Первинний ринок нерухомості буде стабільнішим, ніж торік. Житло хоч і дорожчатиме, але плавно. Такими прогнозами поділилися експерти сервісу з підбору квартир.
Прогнози на 2022 рік. За словами експертів, зростання цін залежатиме від курсу нацвалюти та собівартості будівництва. При цьому дехто вважає, що перше півріччя буде спокійним для ринку.
Так, за словами голови Асоціації рієлторів Юрія Піти, ближче до кінця 2022 року, варто очікувати нехай і невеликого, але зниження вартості «квадрату». Водночас у «Київміськбуді» прогнозують подорожчання житла у зв’язку із зростанням цін на будматеріали та робочу силу.
Читайте також: Коли краще купувати та продавати житло в Україні – експерти
Нинішні ціни на нові квартири вже сильно перевищили купівельну спроможність. Тому у 2022 році черг у відділах продажу не буде. Навіть ті, хто мають у своєму розпорядженні фінанси, не поспішають укладати угоди, сподіваючись на зниження прайсу.
Хто купуватиме житло? У 2022 році головними покупцями стануть фахівці IT-сфери (35%). Ще приблизно 30% житла цього року припаде на менеджерів середньої ланки та топменеджерів. Приблизно п’яту частину покупців становитимуть представники творчих професій.
Цього року, як і 2021-го, попит зосередиться на квартирах покращеного планування, так зване смартжитло, а також таунхауси. Покупця цікавить не лише комфорт на своїй житлоплощі, а й облаштування території ЖК — інновації та інфраструктура.
Довідка Finance.ua:
- згідно з аналітикою порталу ЛУН, за грудень 2021 року ціни від забудовників на ринку житла під Києвом в середньому зросли на 300 грн до 21 200 грн за «квадрат». При цьому у столиці середній цінник у новобудові становить 35 тис. грн за квадратний метр;
- журналісти проаналізували, скільки українцям потрібно працювати, щоб зібрати на власне житло. З’ясувалося, що найдовше збирати доведеться жителям Львова, а найменше — Краматорська;
- українцям пропонують вкладати у будівельні фонди замість інвестування у квартири. Суть таких фондів полягає в тому, що українці можуть вкласти наявні кошти в створений девелопером фонд і отримати прибуток у розмірі в середньому 10% річних у валюті або близько 20−25% у гривні.
За матеріалами: Телеканал 24
Поділитися новиною