Як довго потрібно відкладати, щоби зібрати на власне житло в Україні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Як довго потрібно відкладати, щоби зібрати на власне житло в Україні

Нерухомість
5303
В Україні зростає вартість квадратних метрів і в новобудовах, і на вторинному ринку. Журналісти аналітичного порталу “Слово і Діло” порахували, скільки українцям потрібно працювати, щоб зібрати на власне житло.
Найдовше збирати доведеться жителям Львова, а найменше – Краматорська.
Експерт з ринку нерухомості Віктор Забоєнко каже, що торік у квадратних метрах українці розгледіли спосіб інвестиції: “Банківські депозити завжди були основним конкурентом нерухомості з точки зору інвестування, але зараз банківські депозити пропонують прибутковість в районі 1-3% в доларах, або 7-9% в гривнях. Нерухомість зараз може приносити від 8% до 12% річних у доларах”.
З листопада 2021 ціни на квартири практично завмерли і залишаються на тому ж рівні донині. Саме в цей час журналісти аналітичного порталу “Слово і Діло” підрахували, скільки необхідно працювати українцям, щоб придбати квадратні метри. Для цього взяли середню зарплату в кожній області і середню вартість однокімнатної квартири. Виходить, щоб купити квартиру, найдовше працювати доведеться у Львові та Одесі. На житло в новобудові необхідно витратити близько восьми років життя за умови, що відкладати всю свою зарплату.
У Києві, щоб зібрати на нове житло, необхідно відкладати зарплату майже протягом 6 років.
На вторинному ринку цей час дещо коротший – більше 5 років. Найшвидше придбати квартиру можна в Сєвєродонецьку та Краматорську.
Прискорити процес купівлі можна за допомогою іпотеки. Наприклад, минулого року в Україні запустили пільгову іпотеку під 7%. В рамках цієї програми частина витрат має бути компенсована державою. “За 2021 рік іпотечних угод було не так багато. Це становить близько 1-2% від загальної кількості всіх угод по новобудовах”, – каже Віктор Забоєнко.
Спеціаліст пояснює це тим, що взяти іпотеку непросто. Існує обмеження за віком, розміром зарплати і навіть року здачі будинку. Наприклад, якщо будинок ввели в експлуатацію раніше 2018 року, то минулого року іпотеку оформити вже не змогли. Крім того, з обіцяними пільговими відсотками не все так просто.
“Незважаючи на те, що було неодноразово оголошено про програму іпотечного кредитування нижче 10% — 5, 7, 10%, реальна ситуація інша. Середня ставка іпотечного кредитування в районі 16-19% річних з усіма податками, зборами, страхуваннями”, — сказав Забоєнко.
За матеріалами:
Слово і Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас