Що відбувається зі спадщиною, якщо спадкоємця немає — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Що відбувається зі спадщиною, якщо спадкоємця немає

Особисті фінанси
17492
Нерухомість у спадщину, як доводить юридична практика, – одна з найбільш поширених тем для розгляду. Зазвичай на нерухоме майно у спадок є претендент, і не один.
В Україні спірні спадкові проблеми з визначення чи поділу землі, квартири або будинку вирішують суди. Попри те, часто виникають питання на тему успадкування нерухомості, коли спадок є, а спадкоємця – нема.
Finance.ua дізнався у порталу Flombu, що очікує на нерухоме майно, котре відумерло разом із власником: стало незатребуваним, неактуальним і безгосподарним, і який механізм переходу відумерлої спадщини громаді.
Трохи теорії. Відумерла спадщина – та, яка залишилася після смерті власника і не перейшла іншій людині. Тобто будинок чи квартира на деякий час стали пусткою, а земельна ділянка – безгосподарною.
Статус відумерлої спадщині визначає суд. У результаті ніким не успадкована нерухомість стає власністю територіальної громади, у межах якої розташована.
У яких випадках виникає відумерла спадщина? Нерухомість переходить у категорію відумерлої спадщини за виникнення таких обставин:
  • якщо нерухоме майно не відійшло нікому за заповітом;
  • якщо земельна ділянка чи будинок після смерті власника не стали чиїмись за законом;
  • якщо спадкоємців усунуто від нерухомого спадку.
Ці обставини вивчає суд і ухвалює відповідне рішення.
Процедура переходу відумерлої спадщини громаді. Визнання спадщини відумерлою і перехід такої нерухомості громаді виконується за встановленою процедурою:
  • якщо упродовж півроку з часу смерті власника ніхто не зголосився щодо успадкування нерухомості, органи місцевого самоврядування мають подбати про те, щоб такий спадок зберігся;
  • після того як мине рік із часу смерті власника нерухомості, орган територіальної громади (місцева рада) повинен написати заяву до суду про визнання спадщини відумерлою. Звертатися потрібно до суду за місцем знаходження майна;
  • на основі рішення суду про визнання спадщини відумерлою та переходу права власності на майно громаді потрібно це право зареєструвати.

Довідка Finance.ua:

  • Заповіт значно спрощує процес розділу будь-якого майна між спадкоємцями, однак померла особа не завжди встигає за життя оформити цей документ. Як у такому випадку розділити нерухомість та іншу спадщину без заповіту – читайте за посиланням;
  • спадщина, яку спадкоємець приймає на себе – це не лише права, але й обов’язки спадкодавця. Розписки, штрафи, судові рішення та інші зобов’язання, якщо такі є, теж «йдуть у комплекті» разом зі спадком. Про те, як не платити за чужими боргами, коли кредит дістався у спадок, ми писали тут.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас