Нова технологія Secretum – програма для обміну даними через блокчейн-мережу Solana — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555
ПАРТНЕРСЬКА

Нова технологія Secretum – програма для обміну даними через блокчейн-мережу Solana

Особисті фінанси
696
Існують децентралізовані програми, які дозволяють безпечно обмінюватися повідомленнями та файлами.
Соціальні мережі постійно стикаються із глобальними проблемами. Наприклад, 4 жовтня тимчасово не працювали Facebook, WhatsApp, Instagram (як мобільні програми, так і сайти). Потім на збої стали скаржитися користувачі Twitter, Telegram, TikTok, сервісів Google та Amazon. І це найбільший, але не одиничний випадок.
Інший серйозний недолік соцмереж – витоку даних. Минулого тижня Facebook звинуватила громадянина України в тому, що він вкрав і продавав на хакерському ресурсі особисті дані 178 млн. користувачів соцмережі. Зловмисник скористався функцією Contact Importer, яка раніше вже призвела до крадіжки особистих даних 533 млн. користувачів сервісу. Після останнього випадку функцію видалено.
Незважаючи на це, соцмережі вкрай популярні – їх використовує понад 3,6 млрд людей по всьому світу. Лідерами в цій галузі є WhatsApp та його покращена версія Telegram, яка підтримує наскрізне шифрування та секретні чати. Проте обидва сервіси страждають від зломів, витоків та збоїв.
Рішення проблеми
Ці проблеми можуть бути вирішені за рахунок використання технології блокчейну. Розподілений реєстр дозволяє забезпечити безпеку та конфіденційність обміну повідомленнями. Наприклад, на платформі Solana було створено програму Secretum, основними перевагами якої є:
  • анонімна реєстрація;
  • наскрізне шифрування;
  • відсутність збору даних платформи та сторонніх даних.
Спілкування з іншими користувачами може відбуватися за допомогою адреси гаманця, програма підтримує не лише обмін текстовими повідомленнями, а й аудіо, а також відео. Повідомлення не проходять модерацію, завдяки чому зберігається конфіденційність. Крім того, Secretum дозволяє користувачам створювати канали, в яких можна спілкуватися з спільнотою та потенційними інвесторами.
Криптобіржі найчастіше зламуються хакерами, а збитки становлять десятки мільйонів доларів. У серпні 2021 року зловмиснику вдалося отримати доступ до гарячих гаманців японського торгового майданчика Liquid, в результаті було викрадено кошти на суму понад $80 млн.
P2P-сервіси вирішують цю проблему, оскільки не зберігають криптовалюту клієнтів. Кошти переводяться з гаманця покупця на гаманець продавця, оминаючи третю сторону. При цьому часто користувачеві не потрібно вказувати особисті дані, що дозволяє уникнути ризику витоків та зберегти конфіденційність.
У Telegram існують криптообмінники, більшість з них небезпечні і не можуть гарантувати збереження засобів користувача та чистоти перекладу. Для вирішення цієї проблеми в Secretum інтегрована функція P2P-торгівлі криптовалютою, яка дозволяє обмінюватися не лише стандартними токенами, а й NFT. Угоди відбуваються на блокчейні Solana.
Серед інших проблем децентралізованих та централізованих криптобірж – комісії, перевантаження та нестача ліквідності. Цього можна уникнути, якщо використовувати функцію смарт-контракту умовного депонування (ESC), яка застосовується у програмі Secretum.
Майбутнє
Технологія блокчейн дозволяє зробити соцмережі анонімнішими, а наскрізне шифрування і відсутність збору даних підвищує їх конфіденційність. При цьому подальший розвиток цієї сфери може полягати в появі всередині додатків p2p-сервісів обміну криптовалюти.
Поточні проблеми Facebook, WhatsApp, Telegram та інших “класичних” месенджерів – це каталізатор для розвитку соцмереж нового покоління. Можливо, вже найближчим часом з’явиться безліч децентралізованих сервісів, захист даних усередині яких відбуватиметься за допомогою незалежних вузлів, а безпека обміну інформацією не викликатиме запитань.
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас