0 800 307 555
0 800 307 555

Українцям можуть заблокувати банківські картки: причини


Українцям можуть заблокувати банківські картки: причини

Українські банки мають право заблокувати картку клієнта і звернутися до нього за роз’ясненнями. Це може статися в разі нетипових операцій, які не відповідають фінансовим можливостям клієнта.

Читайте також: Гороховський прокоментував новий закон про фінмоніторинг і нові правила платежів

Максимальна сума анонімних переказів. Відповідно до норм закону “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом…”, банки повинні ідентифікувати платників. До 5 тисяч гривень можна поповнити готівкою рахунок або картку без ідентифікації особи.

Якщо за один день на рахунок надійде кілька платежів по 5 тисяч гривень, банк може тимчасово заблокувати рахунок і звернутися за роз’ясненнями.

У вересні 2021 року максимальну суму переказів без ідентифікації було збільшено на 1 гривню. Закон прийнято у зв’язку з тим, що найчастіше українцям було незручно переказувати суму до 4999 гривень, тому її вирішили округлити.

Крім того, в 2021 році у Верховній Раді була спроба підняти максимальну суму анонімних переказів до 25 тисяч гривень, проте рішення було відкладено.

Водночас банки встановлюють власні норми системи фінмоніторингу, суворість яких може відрізнятися.

Перекази без фінмоніторингу.

Норми закону не поширюються на:

  • оплату житлово-комунальних послуг, оплату податків, штрафів, інших обов’язкових зборів і платежів (незалежно від суми);
  • сплату кредиту в сумі до 30 тис. грн;
  • перекази для оплати товарів і послуг, здійснені платником за допомогою платіжної картки або іншого електронного платіжного засобу), якщо її номер супроводжує переказ (незалежно від суми);
  • всі готівкові перекази в межах України в сумі до 5 тис. грн;
  • зняття коштів з власного рахунку.

Довідка Finance.ua:

  • 28 квітня набув чинності Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».
  • Встановлено оновлені вимоги до переліку інформації про платника та одержувача, яка повинна супроводжувати переказ коштів, однак це, за оцінками Національного банку, не матимее суттєвого впливу на здійснення переважної більшості операцій з переказу коштів. Законом передбачено такі дві основні вимоги: провести ідентифікацію та верифікацію платника; супроводити переказ коштів необхідним переліком даних щодо платника та одержувача.

Що таке фінансовий моніторинг

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua