0 800 307 555
0 800 307 555

Закон про декларування та реєстрацію місця проживання: що потрібно знати


Закон про декларування та реєстрацію місця проживання: що потрібно знати

1 грудня 2021 року набув чинності Закон України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні». Finance.ua як портал, що стежить за законодачими змінами, дізнався, що цей Закон покликаний спростити процедуру реєстрації місця проживання, оскільки він скасовує проставляння штампів в паспортах, паперові додатки до ID-картки та особисті відвідування військкоматів.

Як пише Координаційний центр з надання правової допомоги, тепер українці мають можливість обирати між двома способами подання інформації про місце проживання – декларуванням чи реєстрацією місця проживання.

Яка відмінність:

  • декларування місця проживання особи – повідомлення особою органу реєстрації адреси свого місця проживання шляхом надання декларації про місце проживання в електронній формі з використанням Єдиного державного веб-порталу електронних послуг з подальшим внесенням такої інформації до реєстру територіальної громади;
  • реєстрація місця проживання особи – внесення за заявою про реєстрацію місця проживання, поданою особою в паперовій формі, до реєстру територіальної громади інформації про місце проживання особи.

Порядок декларування та реєстрації місця проживання

Громадяни України, які мешкають на території України, а також іноземці чи особи без громадянства, які на законних підставах постійно або тимчасово мешкають на території України, зобов’язані протягом 30 календарних днів після прибуття до нового місця проживання задекларувати або зареєструвати його.

Місце проживання новонародженої дитини батьки мають зареєструвати або задекларувати протягом 3 місяців з дня державної реєстрації її народження.

Дитина віком від 14 до 18 років самостійно декларує місце свого проживання за місцем проживання її батьків або інших законних представників чи одного з них без надання згоди такими особами. Якщо такі особи декларують інше місце проживання, то повинна бути згода від батьків чи законних представників, що підтверджується електронним підписом.

Діти, що досягли 14 років реєструють чи декларують місце свого проживання лише за наявності паспорта.

Як отримати онлайн-послугу:

  • подати в електронній формі декларацію та відомості про сплату адміністративного збору. У випадку, коли особа не є власником (співвласником) житла, за адресою якої декларується місце її проживання, воно здійснюється за згодою власника (співвласників) житла, уповноваженої особи житла, що надається в електронній формі засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг та зазначається в декларації про місце проживання під час її формування.

Порядок зняття з місця реєстрації

Заява може подаватися як в письмовій, так і в електронній формі. Обов’язково до заяви подаються необхідний перелік документів (у разі подання в письмовій формі) та підтвердження сплати адміністративного збору. Для дітей віком від 14 до 18 років потрібна згода батьків або законних представників.

На що потрібно звернути увагу

Відповідно до Закону, до реєстру територіальної громади вносяться й відомості про військовий облік (окремий номер запису в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів (за наявності) або відомості, зазначені у військово-обліковому документі відповідно до переліку, встановленого Кабінетом Міністрів України.

Це дає можливість знятись з попереднього місця реєстрації та зареєструватись на новому, не відвідуючи при цьому військкомат.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua