Finance.ua як портал, що знає все про кредити, розповідає, що робити, якщо ви отримали повістку до суду щодо боргу, але кредит не оформлювали.
Як пояснює Аліна Заїка, фахівчиня Старобільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, оформлення кредиту на вкрадений паспорт сьогодні найпоширеніший вид шахрайства.
При оформленні кредитів-позик до 3 тис. грн мікрофінансові організації (МФО) можуть здійснювати спрощену ідентифікацію. Зазвичай пропонують надати до МФО паспорт або його скан-копію, або фотографію з паспортом в руках.
Банки ж перевіряють особу позичальника. Коли кредит оформляють в офісі, клієнту пропонують надати паспорт, звіряють зовнішність клієнта з фото й особисті підписи. Буває, що при використанні чужих документів для взяття кредитів шахраї підбирають візуально схожу людину.
Першочергова дія – звернутися в поліцію:
щойно ви виявите зникнення паспорта, негайно зверніться в найближче відділення поліції. Пишіть заяву про викрадення паспорту і обов’язково запросіть довідку про втрату паспорта з вказівкою дати (витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань). У разі виникнення ситуації щодо шахрайства з паспортом ця довідка буде вашим головним доказом, що кредит або позику брали не ви;
після дзвінків з банків або МФО з вимогою погасити взятий шахраями кредит, потрібно письмово їх повідомити про те, що борг не ваш, і надати документ з поліції про крадіжку (втрату) паспорта. Те саме зробити, якщо будуть телефонувати колектори.
Після інформування поліції про крадіжку або втрату паспорта документ потрапляє в базу загублених і вкрадених паспортів МВС. Перед тим як видати гроші, банки і МФО перевіряють документи, користуючись цією базою. Якщо в ній є інформація про кредит, який ви не оформляли, потрібно повідомити про це співробітникам бюро.
Довідка Finance.ua:
Знайти свою кредитну історію можна онлайн на сайтах: