Цільове призначення землі: хто може отримати — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Цільове призначення землі: хто може отримати

Казна та Політика
1694
Finance.ua як портал, що дбає про ваші фінанси, дослідив, хто може отримати законні 2 гектари землі та скільки на це піде часу.
Повнолітні громадяни України можуть безкоштовно отримати державні та комунальні землі для приватизації та користування.
Ось так Земельний кодекс України описує цільове призначення та розміри земель для приватного користування, а також категорії громадян, які можуть отримати безкоштовну землю у власність:
Земля для працівників сільськогосподарських підприємств, закладів освіти, культури й охорони здоров’я. Це можуть бути як державні, так і комунальні установи, організації, підприємства. Розмір ділянки – середній по цій місцевості чи по підприємству.
  • Ділянки для учасників фермерських господарств. Розміри землі, що їм надається, визначаються як середні на території певної місцевої ради.
  • Для ведення садівництва – для тих громадян, що створюють індивідуальні або колективні сади (багаторічні плодові насадження), вирощують сільськогосподарські культури. Розмір – не більше 0,12 гектари.
  • Ділянки тим, хто будує та обслуговує житлові будинки, господарські та присадибні будівлі. Зокрема, співвласникам квартир багатоквартирного будинку. Розмір – до 0,1 га у містах, до 0,25 га у селах.
  • Для ведення особистого користування – тим, хто планує вести особисте селянське господарство. Розмір – не більше 2 га.
  • Ділянки для тих, хто планує особисте дачне будівництво, індивідуальні гаражі. Розмір – не більше 0,1 гектара.
Кожен громадянин/ка може скористатися цим правом лише один раз.
Пільги. До речі, існують пільгові категорії громадян, які мають пріоритети в отриманні землі. Наприклад, ветерани АТО/ООС або багатодітні сім’ї.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас