Financial Times назвала тенденції, які визначатимуть глобальну економіку у 2022 році — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Financial Times назвала тенденції, які визначатимуть глобальну економіку у 2022 році

Світ
850
Вже другий рік пандемія коронавірусу змінює світ. Звичайно, вона не змінила все, але прискорила багато економічних тенденцій, від скорочення населення до цифрової революції. Financial Times називає тенденції, які можуть визначати економіку в 2022 році.
Падіння народжуваності. Зниження рівня народжуваності блокувало глобальне економічне зростання. Народжуваність скорочувалася більш швидкими темпами під час пандемії, включаючи різке падіння в Китаї. У довгостроковій перспективі така тенденція ще більше скоротить світову робочу силу. Населення працездатного віку вже зменшується в 51 країні.
Пік розвитку Китаю. Уповільнення розвитку Китаю буде спостерігатися через зростання боргу і втручання уряду. У 2021 році на Китай припадало чверть світового зростання ВВП порівняно з однією третиною до пандемії. Більш різкий поворот Китаю на внутрішній ринок послаблює його відносини з іншими економіками. Китай, можливо, досяг свого піку як рушій глобального зростання.
Боргова пастка. Глобальний борг зростав протягом чотирьох десятиліть, але його рівень став швидше збільшуватися під час пандемії. Двадцять п’ять країн, включаючи США та Китай, мають загальний борг вище ніж 300 відсотків ВВП. Гроші, надруковані центральними банками, продовжують «роздувати» фінансові ринки і поглиблювати боргову пастку.
Інфляція. Менше працівників, більше державних витрат і зростання держборгу — все це вказує на високу інфляцію, але, ймовірно, не на високий рівень інфляції 1970-х, як побоюються деякі експерти. У 2022 році державні витрати повинні знизитися. Більший ризик — це ціни активів.
«Зелена економіка». Давно відомо, що боротьба з глобальним потеплінням підвищує попит на «зелені метали», такі як мідь і алюміній. Менш відомо, що екологічна політика скорочує всі види сировини. За останні п’ять років інвестиції в шахти і нафтові родовища різко впали. Результатом є зростання цін і енергокриза.
Парадокс продуктивності. Зникла надія, що швидке впровадження цифрових послуг під час пандемії покладе край тривалому падінню глобального зростання продуктивності. Сплеск продуктивності 2020 року зник наприкінці минулого року. Поки що дані свідчать про те, що працівники на дистанційці витрачають більше часу на роботу з меншою продуктивністю. Парадокс слабкої продуктивності, незважаючи на прискорення технологічних змін, зберігається.
Локалізація даних. Вірус вразив світ зі зниженням потоків всього (торгівля, гроші, люди), крім даних. Інтернет-трафік в 2022 році, ймовірно, перевищить всі свої масштаби, зафіксовані до 2016 року. Заперечуючи надії на те, що уряди не зможуть контролювати інтернет-простір, влади деяких країн намагаються не дозволяти даним «перетинати кордони». Найбільш жорсткі правила вводяться в країнах, що розвиваються, на чолі з Китаєм, Саудівською Аравією та Індією.
«Цифрова економіка». Здавалося, що активізація дискусій навколо метавсесвіту означала занепад «фізичної економіки», але ціни говорять про інше. Цифровий світ також потребує фізичного притулку. Попит з боку міленіалів і покоління Z допоміг розширити ринки нерухомості в 2021 році. Цифрові технології не роблять фізичні ресурси застарілими. Електромобілям потрібно більше міді, ніж транспорту на бензині. Брак робочої сили підвищує заробітну плату навіть у сферах, яким найбільше загрожує автоматизація, резюмує видання.
За матеріалами:
znaj.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас