З 1 січня в Україні скасують акцизні марки для вин: яких саме — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

З 1 січня в Україні скасують акцизні марки для вин: яких саме

Казна та Політика
1524
Ухвалений Радою 30 листопада податковий закон 5600 передбачає скасування акцизних марок для звичайних (неігристих) вин і тестових зразків алкогольних напоїв — ця норма набирає чинності з 1 січня 2022 року.
Про це повідомляється на сайті ВР.
«Законом передбачено розширення переліку товарів, що не підлягають маркуванню марками акцизного податку — тестовими зразками алкогольних напоїв і натуральними винами, без додавання спирту, міцність яких не перевищує 15%», — заявляли в Раді.
Йдеться, зокрема, про звичайні (неігристі) вина і зброджені напої, фактична міцність яких вища ніж 1,2% об’ємних одиниць етилового спирту, але не вища ніж 15%, роз’яснили в податковій. За умови, що етиловий спирт, що міститься в готовому продукті, має ферментне походження.
А також — про тестові зразки алкогольних напоїв, не призначених для роздрібного продажу та ввезених суб’єктами господарювання, які мають ліцензії на право оптової торгівлі відповідною продукцією, для проведення досліджень або випробувань, але не більше ніж 3 л кожного виробу.
Під проведенням досліджень і випробувань мається на увазі калібрування лабораторного обладнання, проведення дегустацій, вивчення фізико-хімічних показників, дизайну.
«Мова не йде про скасування сплати акцизу, тільки про те, що у виробників відпадає необхідність закуповувати цю марку у податківців і клеїти її (якщо приклеїли неправильно — це автоматично штрафні санкції від податкової)», — додає голова Громадської спілки «Асоціація садівників, виноградарів і виноробів України» Володимир Печко.
На сьогоднішній день маркуванню акцизними марками підлягають всі реалізовані в Україні алкогольні напої з вмістом спирту етилового понад 8,5% об’ємних одиниць.
За матеріалами:
Економічна Правда
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас