Українці спостерігатимуть за ринком землі онлайн — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українці спостерігатимуть за ринком землі онлайн

24.12.2021, 08:34Аграрний ринок
375
Міністерство аграрної політики та продовольства запустило інтерактивний звіт за ринком купівлі-продажу землі сільгосппризначення в режимі реального часу.
Про це розповів заступник міністра АПК з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тарас Дзьоба.
«Сьогодні ринок землі – це живий організм, який змінюється щодня. Відбувається постійна динаміка щодо зміни середньої ціни за 1 га с/г землі. ТОП лідерів серед регіонів за кількістю угод також нестабільний: між областями триває постійна конкуренція. Тому земельний моніторинг актуалізується щодня. І ми повністю відкриваємо суспільству всі дані про земельні відносини в режимі реального часу. Така система вже давно представлена на сайті Держгеокадастру. Тепер у дещо модифікованому вигляді вона є і на сайті Мінагрополітики», – зазначив він.
Інтерактивний звіт із узагальненими даними від Мінагрополітики включає:
  • інформацію про загальну кількість угод, площі ділянок, їх загальну вартість та медіанну ціну за 1 га;
  • загальну площу ділянок за кожною з областей, а також загальну вартість земельних ділянок та їх середню ціну;
  • динаміку купівлі-продажу за останні три місяці – по днях, а також окремо за кожним регіоном, із вказівкою кількості ділянок, площі, вартості;
  • аналіз показників за розміром земельної ділянки та цільовим призначенням (загальна вартість, середня ціна, кількість ділянок, їх загальна площа).
Завдяки цим даним можна зокрема побачити, наскільки варіативна ціна, і як вона відрізняється в тих чи інших територіальних громадах.
Дзьоба підкреслив, що сьогодні на динаміку ринку землі впливають насамперед його учасники.
«Ми очікуємо на зростання кількості середніх і малих сільгоспвиробників, сектору переробки тощо. Створення доданої вартості на селі, а також в аграрному секторі загалом. Уже цьогоріч аграрний сектор показує найбільший відсоток росту у порівнянні з іншими галузями економіки – 8 %. І, якщо українці у повній мірі розумітимуть, як використовувати на свою користь переваги ринку землі, ця цифра тільки зростатиме», – резюмував він.
За матеріалами: Фінансовий клуб
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас