Як купити квартиру в новобудові через попередній договір купівлі-продажу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Як купити квартиру в новобудові через попередній договір купівлі-продажу

Нерухомість
1048
Один з найпоширеніших варіантів залучення коштів фізичних осіб для зведення новобудови — попередній договір купівлі-продажу. Він простий для розуміння пересічного покупця і зручний для забудовників. Finance.ua як портал, який дбає про ваші гаманці, дізнався у порталу Domik.ua про нюанси укладення попереднього договору купівлі-продажу
Попередній договір – це угода між сторонами, які зобов’язуються протягом певного терміну укласти основний договір купівлі-продажу в майбутньому на умовах, встановлених попереднім договором. Схема придбання житла за таким договором купівлі-продажу передбачена статтями 635 Цивільного кодексу України (ЦКУ) та 182 Господарського кодексу України (ГКУ).
Суть процесу. Продавець укладає попередній договір купівлі-продажу з покупцем. У документі вказують, що продавець зобов’язується в майбутньому підписати основний договір купівлі-продажу квартири, а покупець — оплатити її вартість за попереднім договором.
Учасники:
  • покупець-фізична або юридична особа, яка придбаває об’єкт нерухомості в майбутньому;
  • продавець-забудовник, замовник будівництва або фонд, що діє від імені забудовника;
  • замовник будівництва – як правило, власник земельної ділянки або особа, наділена правом розпоряджатися земельною ділянкою, на якій планується будівництво.
Важливо! Попередній договір повинен бути складений у письмовій формі, незалежно від того, хто продавець. Документ необхідно посвідчити у нотаріуса. Без дотримання цієї форми укладення угоди попередній договір може бути визнаний недійсним.

Хто в Україні може отримати безкоштовне житло

При укладенні попереднього договору покупець оплачує збір на обов’язкове державне пенсійне страхування (1% від суми інвестицій) та послуги нотаріуса з посвідчення. При укладенні основного договору йде залік того, що сплачено за попереднім. Якщо інвестор сплатив держмито за попереднім повністю, то за основним воно вже не платиться.
Як купити квартиру в новобудові через попередній договір купівлі-продажу
У попередньому договорі важливо вказати всі ключові положення, які повинні бути в основному документі:
  • продавець;
  • покупець;
  • об’єкт: опис, технічні характеристики, площа, кількість кімнат, будівельна адреса, тип обробки та комплектація;
  • ціна і порядок розрахунку;
  • терміни оформлення основного документа;
  • відповідальність за порушення умов договору;
  • умови прийому-передачі об’єкта та усунення недоліків, допущених будівельниками;
  • порядок розірвання, проведення взаєморозрахунків і відшкодування збитку.
У чому нюанс? Попередній договір купівлі-продажу не є підставою для переходу права власності на об’єкт нерухомості до покупця квартири і для звернення до суду з позовом для визнання права власності. Як відзначають експерти, попередній договір можна назвати договором про намір. Поки фізично об’єкт нерухомості не існує, будь-які домовленості можуть залишитися на папері. Реальних юридичних механізмів, здатних захистити права покупця в схемі з попередніми договорами, немає.
За попереднім договором продавець зобов’язується підписати основний договір купівлі-продажу, а не продати об’єкт нерухомого майна, якого фактично ще не існує. Якщо після закінчення терміну дії попереднього договору будинок не буде введений в експлуатацію, покупець може вимагати від продавця тільки виконання зобов’язання підписати основний договір в певний строк, але не передати об’єкт нерухомості.

Як обрати квартиру для інвестиції

Якщо одна зі сторін не виконала умови і зобов’язання, прописані в попередньому договорі, друга сторона не має права відшкодовувати збитки через визнання права власності на майно, придбання якого зазначено в основному договорі. Єдине, що може зробити покупець — це повернути свої гроші і вимагати штраф з продавця за недотримання умов договору у випадках, якщо ці пункти передбачені в попередній угоді.
Про платежі. Після підписання основного договору купівлі-продажу кошти, сплачені покупцем за попереднім договором як забезпечувальний платіж, як правило, враховуються в основному договорі. Але забезпечувальний (або гарантійний) платіж не виступає оплатою за квадратні метри об’єкта нерухомості.
Реєстру попередніх договорів купівлі-продажу не існує, отже немає можливості перевірити, чи був він укладений з іншою особою на предмет купівлі тієї самої нерухомості.
До речі, щоб не чекати роками і не збирати так довго потрібну суму на власний будинок або квартиру, можна скористатися іпотекою. Якщо ви зібралися зупинитися саме на цьому рішенні, Finance.ua вже запустив безкоштовний каталог іпотечних кредитів.

Іпотека на житло в Україні. Безкоштовний каталог 🏡

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас